Εκτός έδρας τεσσάρα για την Κ15 του ΟΦΗ!

Παναχαϊκή - ΟΦΗ 0-4

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Επιβλητικό πέρασμα της Κ15 από την Πάτρα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αντωνακάκη, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ, ενώ είχε και δοκάρι, η Κ15 του ΟΦΗ πέρασε άνετα με σκορ 4-0 από την έδρα της Παναχαϊκής, για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K15.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με τον Μαχλά στο 22ο λεπτό, ενώ νωρίτερα έχασε διπλή ευκαιρία με Ρυακιωτάκη και Μαχλά να αναγκάζουν σε δύσκολη απόκρουση τον Καζακόπουλο. Μέσα σε λιγότερο από 10 λεπτά ο ΟΦΗ διπλασίασε το σκορ.

Συγκεκριμένα, στο 31’, μετά από ωραία συνεργασία των Ματθαιάκη και Ρυακιωτάκη, ο τελευταίος έδωσε στον Αντωνακάκη, ο οποίος νίκησε τον γκολκίπερ των γηπεδούχων για το 0-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 50’ ο Πετούσης έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ, όμως στο 55’ ο Αντωνακάκης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Ρυακιωτάκη, σουτάροντας εύστοχα μέσα από την περιοχή για το 0-3.

Η ομάδα μας είχε δυο δοκάρια με τον Αντωνακάκη στο 65′ και τον Καραγιάννη στο 75′, ενώ το… κερασάκι στην “τούρτα” της επιβλητικής νίκης μπήκε στο 68′, με τον Αντωνακάκη να πετυχαίνει χατ τρικ, νικώντας για μια ακόμη φορά τον Καζακόπουλο για το τελικό 0-4.

Κ15 ΟΦΗ (Π. Πετράς): Βάμβουκας, Κλάδος (62’ Καλαϊτζής), Χριστουλάκης, Κλωνάρης, Κοντόπουλος, Πετούσης, Ρυακιωτάκης (70’ Μολυμπάκης), Ματθαιάκης (53’ Κασσαπάκης), Μαχλάς (70’ Βαρδουλάκης), Καραγιάννης, Αντωνακάκης (70’ Αποστολάκης)