25/02/2024 - 13:36

Νίκη με τεσσάρα η Κ15 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - Πανιώνιος 4-1

Άνετη νίκη για την Κ15 του ΟΦΗ, κόντρα στον Πανιώνιο στο ΒΑΚ, για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League, με την οποία ολοκληρώνεται η πρώτη φάση της φετινής σεζόν.

Χωρίς να πιάσει υψηλά standard απόδοσης, η κρητική ομάδα ήταν πολύ αποτελεσματική στις τελικές προσπάθειες και δε δυσκολεύτηκε να φθάσει στην επικράτηση, σε ένα παιχνίδι που ήταν πιο ισορροπημένο από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ.

O ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό, με πολύ όμορφο αριστερό σουτ του Καραγιάννη, έξω από την περιοχή, που έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της αντίπαλης εστίας και έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Οι Κυανέρυθροι ισοφάρισαν στο 36ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγή.

Όμως η χαρά τους κράτησε ελάχιστα, καθώς με τη σέντρα ο Σταβρε έπιασε ένα τρομερό σουτ από την αριστερή γωνία της περιοχής, σημειώνοντας το 2-1 για τον ΟΦΗ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τον ΟΦΗ. Στο 43ο λεπτό ο Ρυακιωτάκης έκλεψε την μπάλα από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σκόραρε στην άδεια εστία, γράφοντας το 3-1 για τον Όμιλο.

Το τελικό 4-1 ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα, με κοντινή κεφαλιά του Αντωνακάκη.

ΟΦΗ: Κετένογλου, Κλάδος (65’ Μαριετάκης), Χριστουλάκης, Κλωνάρης, Κοντόπουλος, Πετούσης, Ρυακιωτάκης (72’ Μαχλάς), Καραγιάννης, Αντωνακάκης, Ασμαριανάκης (72’ Ματθαιάκης), Στάβρε (55’ Μολυμπάκης).