10/02/2024 - 13:45

Νίκησε την Κηφισιά η Κ17 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - Κηφισιά 2-0

Νίκη για την Κ17 του ΟΦΗ, με σκορ 2-0 κόντρα στην Κηφισιά στο ΒΑΚ, για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Η κρητική ομάδα ήταν καλύτερη σε γενικές γραμμές, όμως δυσκολεύθηκε σήμερα να φθάσει στην επικράτηση, καθώς αν και είχε φάσεις, ήταν αρκετά φλύαρη στην τελική προσπάθεια.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 58ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ και αναμπουμπούλα μέσα στη μικρή περιοχή, ο Πατραμάνης από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-0 για τους Ομιλίτες.

Στο 76ο λεπτό, η Κηφισιά έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ζυγουρα, που δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε τρία λεπτά.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο ΟΦΗ σφράγισε τη νίκη του, με κεφαλιά του Άλκη Κωνσταντακόπουλου, μετά από σέντρα του Μπεϊνα.

OΦΗ (Θ.Ελευθεριάδης): Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Νινιράκης, Κωνσταντακόπουλος Γ., Καινουργιάκης, Ντάγια, Καστελλιανάκης, Χαραλάμπης, Πατραμάνης, Σωμαράκης, Κωστέας

Αγωνίστηκαν και οι Τσελεγγίδης, Μπεϊνάς, Παντερής, Κωνσταντακόπουλος Α., Λυγεράκης
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr