14/01/2024 - 13:48

Νίκησε τον Λεβαδειακό η Κ17 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - Λεβαδειακός 2-0

Τη νίκη με σκορ 2-0 πήρε η Κ17 του ΟΦΗ, κόντρα στον Λεβαδειακό στο ΒΑΚ, για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής της β' φάσης του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Οι Έφηβοι του Ομίλου είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και απειλήθηκαν ελάχιστα, χωρίς πάντως να βρουν πολλές φάσεις, απέναντι στη σφιχτή άμυνα των Βοιωτών.

Στο 26ο λεπτό ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δάρλα από δεξιά, ο Πατραμάνης επιχείρησε να σκοράρει με ανάποδο ψαλίδι και ο Σωμαράκης πήρε το ριμπάουντ και με σουτ έκανε το 1-0 για την κρητική ομάδα.

Στο 71ο λεπτό ο ΟΦΗ διπλασίασε τα τέρματά του. Μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Τσελεγγίδης βρήκε τον Δάρλα μέσα στην περιοχή, που με προσποίηση και ωραίο δεξί πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, σημειώνοντας το 2-0.

ΟΦΗ: Μπουστζοκάι, Νινιράκης, Μπεϊνάς, Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Σωμαράκης, Χνάρης, Πατραμάνης, Δάρλας, Τσελεγγίδης