03/02/2024 - 15:52

Κ19: Ο Φαϊτάκης σέρβιρε την τριάρα του ΟΦΗ στην Κηφισιά!

ΟΦΗ - Κηφισιά 3-0

Άνετη νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ, με σκορ 3-0 κόντρα στην Κηφισιά στο ΒΑΚ, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Σε ένα παιχνίδι με μεγάλη ένταση, η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή επέστρεψε στα τρίποντα και έφθασε στους 23 βαθμούς και στην 7η θέση, σε 16 αγώνες.

Οι Ομιλίτες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, μετά από γρήγορη μετάβαση, ο Φαϊτάκης έβγαλε τον Πιστικό σε θέση τετ α τετ και αυτός πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο τερματοφύλακα, γράφοντας το 1-0 για τον ΟΦΗ.

Ο σκόρερ αφιέρωσε το γκολ στον Βιδιαδάκη, που τραυματίστηκε σοβαρά και πέρασε την πόρτα του χειρουργείου, σηκώνοντας τη φανέλα του.

Στο 17ο λεπτό, ο Φαϊτάκης έδωσε και δεύτερη ασίστ, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Χνάρης πήρε την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας και από κοντά σημείωσε το 2-0 για την κρητική ομάδα.

Στο 71ο λεπτό ήρθε και το 3-0, μετά από την τρίτη ασίστ του Φαϊτάκη! Μετά από συνδυασμό με τον Θεοδοσουλάκη, ο νεαρός μεσοεπιθετικός έβγαλε τον Πιστικό στην πλάτη της άμυνας και εκείνος βρήκε ξανά στόχο, σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, καθώς ο Θεοδοσουλάκης βγήκε έξω με ενοχλήσεις, ενώ είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Καλαφάτης, Χνάρης, Χότζα, Μπλίντο, Ζαχαριουδάκης, Πορτοκαλίδης (80’ Τσερεβελάκης), Φανουράκης (65’ Σέχου), Σημαντηράκης, Πιστικός, Φαϊτάκης (70’ Τακάκης), Σταυρόπουλος (46’ Θεοδοσουλάκης).