13/04/2024 - 11:50

Σπουδαία νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 3-1

Σημαντική νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ, κόντρα στον δυνατό Αστέρα Τρίπολης στο ΒΑΚ, για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Έτσι, η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή έφθασε στους 36 βαθμούς και παραμένει στην 6η θέση της βαθμολογίας, όμως πλησίασε τον 5ο ΠΑΟ (38β.) και τον 4ο Αστέρα (41β.).

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό, με παλικαρίσιο γκολ του Πιστικού. Ο μεσοεπιθετικός του Ομίλου δέχθηκε την μπάλα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, έμεινε όρθιος στο παρατεταμένο μαρκάρισμα του αντιπάλου και πρόλαβε να πλασάρει εύστοχα πριν πέσει, κάνοντας το 1-0.

Oι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 57ο λεπτό, με κοντινή κεφαλιά του Τηλαβερίδη.

Στο 69ο λεπτό ήρθε το 2-1 για τον ΟΦΗ! Μετά από εξαιρετική αντεπίθεση, ο Πιστικός σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Σταυρόπουλο, που δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει στην άδεια εστία, δίνοντας πάλι το προβάδισμα στην κρητική ομάδα.

Στο 77ο λεπτό ο ΟΦΗ πέτυχε και τρίτο γκολ! Ο Καρανδινός πέταξε την μπάλα στον Φαϊτάκη, που έσπασε το οφσάιντ και βγήκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, πλασάροντας στη γωνία για το 3-1.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Καλαφάτης, Καρανδινός, Μπλίντο, Χότζα, Μερκούρης, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης, Κουτεντάκης, Πιστικός, Σταυρόπουλος, Φανουράκης