25/02/2024 - 14:44

Σάρωσε τα Γιάννενα η Κ19 του ΟΦΗ!

ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ 1-6

Σαρωτικό πέρασμα και ευρεία νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ, που επικράτησε εκτός έδρας του ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 1-6, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Η κρητική ομάδα προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, με δύο γκολ του Σταυρόπουλου (19', 34'), με τον Ναούμη να μειώνει σε 1-2 , πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, Θεοδοσουλάκης (56', 62') και Χνάρης (67', 70') πέτυχαν και εκείνοι από δύο τέρματα, δίνοντας θριαμβευτικές διαστάσεις στη νίκη του ΟΦΗ, με τη μεγαλύτερη επικράτηση των τελευταίων ετών (1-6).

Έτσι, το σύνολο του Μανώλη Πατεμτζή έφθασε στους 29 βαθμούς σε 18 αγώνες και έχει εδραιωθεί στην 6η θέση της βαθμολογίας.

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Κουτσουπιάς, Σημαντηράκης, Χνάρης, Χότζα (25’ Σέχου), Ζαχαριουδάκης, Θεοδοσουλάκης (65’ Πορτοκαλίδης), Κουτεντάκης (75’ Τσερεβελάκης), Σταυρόπουλος (Φανουράκης), Φαϊτάκης, Πιστικός (65’ Μπλίντο)

Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr