17/02/2024 - 17:45

Τριάρα στον Πανσερραϊκό και εξάδα για την Κ19 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - Πανσερραϊκός 3-0

Νέα νίκη με καλή εμφάνιση για την Κ19 του ΟΦΗ, με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό στο ΒΑΚ με σκορ 3-0, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Η κρητική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, σέντρα του Φαϊτάκη και κεφαλιά του Χνάρη, που έκανε το 1-0 για τον ΟΦΗ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 46ο λεπτό, Πιστικός και Φαϊτάκης συνδυάστηκαν όμορφα από αριστερά και η σέντρα που ακολούθησε από τον Φαϊτάκη, κατέληξε σε αυτογκόλ από τον Αλειφερόπουλο και στο 2-0 για τον ΟΦΗ.

Στο 58ο λεπτό, οι Νέοι του Ομίλου έδωσαν διαστάσεις στη νίκη τους. Μετά από σέντρα του Φαϊτάκη, ο Θεοδοσουλάκης έκανε την πρώτη κεφαλιά, απέκρουσε αρχικά ο τερματοφύλακας και ο Σταυρόπουλος πήρε το ριμπάουντ, κάνοντας από κοντά το 3-0 για τον ΟΦΗ, που ήταν και το τελικό σκορ.

Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή έφθασε στους 26 βαθμούς και σκαρφάλωσε στην 6η θέση, προσπερνώντας τον Παναιτωλικό, έχοντας και αγώνα λιγότερο.

ΟΦΗ (Μ.Πατεμτζής): Καλαφάτης, Κουτσουπιάς, Σημαντηράκης (65’ Μπλίντο), Χότζα, Χνάρης, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης, Θεοδοσουλάκης (60’ Φανουράκης), Σταυρόπουλος (77’ Πορτοκαλλίδης), Φαϊτάκης (77’ Τσερεβελάκης) , Πιστικός (77’ Καρανδινός)

Πανσερραϊκός (Π. Στοϊλας): Αποστολάκης, Λαδάς (55′ Κόκκινος), Χαβος, Καλίογλου, Παπαδημητρίου, Κοσμίδης (55′ Δελιοπουλος), Μουσκειρα (65′ Κωνσταντινίδης), Τόλιος (65′ Τριανταφύλλου), Μαυρόπουλος, Αλειφεροπουλος, Ματσικόπουλος (75′ Σαλβανος)