13/10/2019 - 18:43

"Αυτοκτονία" του ΟΦΗ στα Δύο Αοράκια

ΟΦΗ - Αιγάλεω 56-63

Ιδανικός αυτόχειρας ο ΟΦΗ. κόντρα στο Αιγάλεω, στα Δύο Αοράκια, για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής της ΕΟΚ.

Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη "κατάφερε" στην τελευταία περίοδο να πετύχει μόλις 2 πόντους και αυτούς από βολές και να χάσει το ματς μέσα από τα χέρια της.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο ΟΦΗ δυσκολεύθηκε να βρει ρυθμό και το Αιγάλεω, με εξαιρετική ευστοχία, βρέθηκε από νωρίς μπροστά στο σκορ.

Η δεύτερη περίοδος, ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν να βλέπουν το καλάθι σαν ... βαρέλι, ενώ οι παίκτες του Ομίλου δεν είχαν καθόλου καλές επιλογές στην επίθεση, με αποτέλεσμα το σκορ να φθάσει και στο 17 - 30. Όμως στα μέσα του δεκαλέπτου, οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη αφυπνίστηκαν σε άμυνα και επίθεση και "μάζεψαν" τη διαφορά πριν το ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο ΟΦΗ συνέχισε την πολύ καλή του άμυνα, βελτίωσε τα ποσοστά ευστοχίας του και βρέθηκε στα μισά της περιόδου να προηγείται για πρώτη φορά στο σκορ (40 - 38), καταφέρνοντας, μάλιστα να ξεφύγει με διαφορά 11 πόντων.

Στην τελευταία περίοδο, το Αιγάλεω αντεπιτέθηκε και με ένα σερί 0-11 "μάζεψε" και πάλι τη διαφορά. Ο ΟΦΗ έκανε 8 ολόκληρα λεπτά να σκοράρει τον πρώτο του πόντο (και μάλιστα με 1 βολή του Πάλλη), μετατρέποντας τη λήξη του αγώνα σε θρίλερ. Όσο οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη αστοχούσαν, έδωσαν το δικαίωμα στους αντιπάλους τους να προηγηθούν και να πάρουν τελικά και τη νίκη.