12/01/2020 - 18:46

Ήττα για τον ΟΦΗ στη Νέα Ερυθραία

Πανερυθραϊκός - ΟΦΗ 91-71

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ, κόντρα στον Πανερυθραϊκό, για τη 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β'Εθνικής.

Ο Όμιλος είχε πολύ δύσκολο έργο, απέναντι σε έναν από τους βασικούς διεκδικητές της πρωτιάς και την ανόδου.

Ο Πανερυθραϊκός μπήκε δυνατά στον αγώνα, ήταν πολύ εύστοχος, σημείωσε πολλούς πόντους και πήρε μεγάλη διαφορά από νωρίς.

Ο ΟΦΗ ανέκαμψε στο δεύτερο δεκάλεπτο, βρήκε αντίδραση και με ένα επί μέρους 21 - 27, μείωσε κάπως τη διαφορά, πριν την είσοδο των ομάδων στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν και πάλι την απόδοσή τους και αύξησαν εκ νέου τη διαφορά, ενώ ο ΟΦΗ δεν είχε πολλές επιτυχημένες επιλογές.

Ο Πανερυθραϊκός πλέον είχε πάρει διαφορά ασφαλείας και στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο έκανε διαχείριση του αγώνα και δεν άφησε τον ΟΦΗ να πλησιάσει στο σκορ.