26/01/2019 - 17:47

Ήττα στο τέλος για το Πόλο του ΟΦΗ

Ηλυσιακός - ΟΦΗ 12-7

Τη τρίτη του νίκη σε πέντε αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών πέτυχε ο Ηλυσιακός που με ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο επικράτησε με 12-7 του μαχητικού ΟΦΗ που πάλεψε το παιχνίδι στη μεγαλύτερη διάρκεια του.

Η ομάδα του Ζωγράφου έφτασε στους 10 βαθμούς και εδραιώθηκε στη τετράδα που οδηγεί στα play off. Από την πλευρά του η ομάδα του Ηρακλείου παραμένει χωρίς νίκη.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Κρητικούς να μπαίνουν καλύτερα στην αναμέτρηση με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 3-1 στο πρώτο οκτάλεπτο αλλά ο Ηλυσιακός απάντησε με το ίδιο νόμισμα στη δεύτερη περίοδο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κρητίκοι έβαλαν δύσκολα στους γηπεδούχους καθώς οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 6-6 στην τρίτη περίοδο αλλά η ομάδα του Ζωγράφου με ένα επιμέρους σερί 6-1 στο τελευταίο οκτάλεπτο έφτασε στη σημαντική νίκη.

Ηλυσιακός – ΟΦΗ 12-7 (1-3, 3-1, 2-2, 6-1)

πηγή: waterpolonews.gr