Oficrete
17/02/2020 - 13:25

Πήρε κεφάλι το Πόλο του ΟΦΗ

Ελπιδοφόρα μηνύματα άφησε η ομάδα πόλο του ΟΦΗ στους αγώνες για τον Α' γύρο της Α' φάσης στο πρωτάθλημα της Β' Ανδρών.

ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

Oficrete

Η ομάδα υδατοσφαίρισης του ΟΦΗ, είχε μια νίκη και δυο ισοπαλίες στους αγώνες που έγιναν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου και ο ΟΦΗ κέρδισε τη Ροή με 10-6, ενώ έφερε ισοπαλίες με το Ρέθυμνο (8-8) και τα Δελφίνια (8-8).

Το Ρέθυμνο είχε ακόμη δυο ήττες απο τα Δελφίνια με 7-14 και τη Ροή με 6-8.

Στην βαθμολογία ο ΟΦΗ είναι στην πρώτη θέση με 5 βαθμούς και το Ρέθυμνο στην τέταρτη με 1.

Οι αγώνες του Β' Γύρου θα διεξαχθούν 2-4 Απριλίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες στους πέντε ομίλους της Β' Εθνικής:

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

OΦΗ-Ροή 10-6

ΟΦΗ-Δελφίνια 8-8

Ρέθυμνο-ΟΦΗ 8-8

Ρέθυμνο-Δελφίνια 7-14

Ρέθυμνο-Ροή 6-8

Βαθμολογία:

Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5 (25-22)
ΟΦΗ 5 (26-22)
ΣΚ Ροή 4 (21-23)
ΝΟ Ρεθύμνου 1 (21-26)

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
Τρίτων Αμαρουσίου - ΑΟ Πετρούπολης 8-6
Ιωνικός - Νηρέας Χαλανδρίου 8-8
3η αγωνιστική:
Ιωνικός - Τρίτων Αμαρουσίου 10-4
Νηρέας Χαλανδρίου - ΑΟ Πετρούπολης 14-5
Βαθμολογία:
Νηρέας Χαλανδρίου 7 (35-20)
Ιωνικός 7 (30-18)
Τρίτων Αμαρουσίου 3 (19-29)
ΑΟ Πετρούπολης 0 (17-34)

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
3η αγωνιστική:
ΝΟ Σύρου - Άρης Νίκαιας 10-8
ΝΟ Καλαμακίου - ΝΟ Ναυπλίου 17-6
Βαθμολογία:
ΝΟ Καλαμακίου 9 (34-18)
ΝΟ Σύρου 6 (31-27)
Άρης Νίκαιας 3 (23-25)
ΝΟ Ναυπλίου 0 (23-41)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2η αγωνιστική:
ΑΠΣ Οξυγόνο - ΟΕΑΝΑΒ 8-6
ΠΑΣ Φοίβος - ΧΑΝΘ 13-10
3η αγωνιστική:
ΠΑΣ Φοίβος - ΑΠΣ Οξυγόνο 11-10
ΧΑΝΘ - ΟΕΑΝΑΒ 10-11
Βαθμολογία:
ΠΑΣ Φοίβος 9 (40-29)
ΑΠΣ Οξυγόνο 6 (28-21)
ΟΕΑΝΑΒ 3 (26-34)
ΧΑΝΘ 0 (24-34)

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3η αγωνιστική:
ΝΑΟ Κέρκυρας - Πύρρος Ιωαννίνων 14-8
ΓΣ Επειός - Νηρέας Λαμίας 14-7
Βαθμολογία:
ΓΣ Επειός 9 (35-24)
ΝΑΟ Κέρκυρας 6 (30-21)
Πύρρος Ιωαννίνων 3 (36-29)
Νηρέας Λαμίας 0 (14-41)

Οι αγώνες του Β' Γύρου θα διεξαχθούν 2-4 Απριλίου

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10) θα αγωνιστούν, στη Β' Φάση (22-24/5), στους 2 Ομίλους Ανόδου και οι υπόλοιπες (σύνολο 10) στους 2 Ομίλους Καθόδου (υποβιβάζονται οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου, σύνολο 4).

Η Τελική Φάση είναι προγραμματισμένη για τις 3-6 Ιουλίου

Οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

Oficrete