02/05/2018 - 18:50

Στην Α2 ο ΟΦΗ, έχασε στο Φάληρο

Την παραμονή του στην Α1 κατηγορία ανδρών επικύρωσε το απόγευμα της Τετάρτης το Π.Φάληρο το οποίο σημείωσε νίκη επί του ΟΦΗ και έκανε το 3-0 στη σειρά μεταξύ των δύο ομάδων, σώνοντας τη χρονιά.

Π.Φάληρο – ΟΦΗ 16-5
Οι παίκτες του Νίκου Μαμούρη είχαν αβαντάζ 2-0 από τις δύο νίκες επί των Κρητικών στην κανονική περίοδο και με το νικηφόρο αποτέλεσμα της Τετάρτης έβαλαν τέλος στην περιπέτεια τους, σε αντίθεση με την ομάδα του Μάκη Βολτυράκη που πάλεψε με αξιοπρέπεια, ωστόσο στο τέλος επιστρέφει στην Α2 κατηγορία.

Παίζοντας το τελευταίο του χαρτί ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στον αγώνα, χωρίς ωστόσο να πάρει διαφορά, με τους γηπεδούχους προεξάρχοντος του Αργύρη Θεοδωρόπουλου να παίρνουν ασφαλή διαφορά έως το ημίχρονο (7-4), ενώ στη συνέχεια το σκορ ξέφυγε με τους φίλους του Π.Φαλήρου να πανηγυρίζουν τη σωτηρία της ομάδας τους.

Οκτάλεπτα: 3-2, 4-2, 7-1, 2-0.