08/02/2020 - 19:20

Μέσα από τα χέρια του ΟΦΗ χάθηκε η μεγάλη νίκη

Παμβοχαϊκός - ΟΦΗ 3-2

"Αυτοκτόνησε" ο ΟΦΗ στο Βραχάτι, κόντρα στον Παμβοχαϊκό, για τη 12η αγωνιστική της Volley League.

Στο πρώτο σετ, ο ΟΦΗ ήταν εξαιρετικός, ανέτρεψε το +3 των γηπεδούχων και πήρε στο τέλος μάλλον άνετα το σετ, αποδίδοντας ωραίο βόλεϊ.

Στο δεύτερο σετ, η ομάδα του Δημήτρη Ζλατιλίδη έκανε αρκετά λάθη, ιδίως στο σερβίς και επέτρεψε στον Παμβοχαϊκό να ισοφαρίσει τα σετ σε 1-1, αν και το πάλεψε μέχρι το τέλος να κάνει την ανατροπή.

To τρίτο σετ έμοιαζε με το πρώτο. Ο Παμβοχαϊκός πήρε διαφορά μέχρι και 4 πόντων, αλλά ο ΟΦΗ έδειξε χαρακτήρα και την ποιότητά του και έκανε και πάλι την ανατροπή και μάλιστα με άνεση.

Το τέταρτο σετ ήταν ντέρμπι, με συνεχείς διακυμάνσεις στο σκορ και εναλλαγές στο προβάδισμα. Ο ΟΦΗ έφθασε στο match ball και πολύ κοντά στο τρίποντο, αλλά οι γηπεδούχοι πέτυχαν να ανατρέψουν το σκορ και να φθάσουν στη νέα ισοφάριση.

Στο tie break o Παμβοχαϊκός μπήκε με καλύτερη ψυχολογία και μεγαλύτερη ορμή και πήρε από νωρίς τη διαφορά, την οποία κράτησε μέχρι το τέλος.

Το τελικό 3-2, δίνει 2 βαθμούς στον Παμβοχαϊκό, που έφθασε στους 13 και 1 βαθμό στον ΟΦΗ, που έφθασε στους 11.