Τα 7 γκολ του ΟΦΗ στην Τρίπολη

Το ΟΦΗ TV μάζεψε τα γκολ που έχει πετύχει ο Όμιλος στην Αρκαδία, σε επίπεδο Super League.

H παράδοση δεν είναι με το μέρος του ΟΦΗ όταν αντιμετωπίζει τον Αστέρα στην Τρίπολη, αφού σε σύνολο έξι αγώνων που έχουν διεξαχθεί στην Αρκαδία η ομάδα μας δεν έχει καταφέρει να πανηγυρίσει τη νίκη.

Μέχρι στιγμής, από τα έξι ματς που έχουν προηγηθεί ο ΟΦΗ έχει σκοράρει στα πέντε και συνολικά έχει πετύχει εφτά γκολ στην έδρα του Αστέρα.

Αναλυτικά τα γκολ που έχει πετύχει ο ΟΦΗ στην Τρίπολη:

• Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 1-1

Ο πρώτος εκτός έδρας αγώνας του ΟΦΗ απέναντι στον Αστέρα διεξήχθη στις 10/02/08, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Super League, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς, καθώς το ματς έληξε με σκορ 1-1. Στο 48’ ο Φιλομένο με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Τρίπολης, ενώ το γκολ του ΟΦΗ πέτυχε ο Σφακιανάκης στο 69’.

• Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 2-2

Στις 25/10/08 ο ΟΦΗ ταξίδεψε στην Τρίπολη, για την 7η αγωνιστική της Super League. O αγώνας έληξε με σκορ 2-2. Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 31’ με τον Φιλομένο, ενώ μόλις δυο λεπτά αργότερα ο Εντόι με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΗ. Λίγο πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου, ο Τσέζαρεκ έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους. Στο 85’ ο Εντόι και πάλι με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ισόπαλες (2-2) αναδείχθηκαν οι δυο ομάδες στις 01/04/12, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Super League. Στο 12’ ο Αστέρας πήρε το προβάδισμα, όταν η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα μετά από λάθος του Βαντίνιο. Στο 30’ ο Μάντζιος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΗ, όμως στο 37’ οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Φρανκού να σουτάρει και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σαχσανίδη. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 74’ ο Παπουλής.

• Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 2-1

Στις 21/04/13 ο Αστέρας υποδέχθηκε τον ΟΦΗ, για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο ΟΦΗ πήρε το προβάδισμα στο 13ο λεπτό με τον Μακρή, όμως λίγο πριν την λήξη του αγώνα ο Μπακασέτας με κεφαλιά στο 81’ και στο 90’ χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους με 2-1.

• Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 6-1

Ο αγώνας μεταξύ του Αστέρα Τρίπολης και του ΟΦΗ διεξήχθη στις 22/02/15, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League. Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 4’ με κεφαλιά του Μπαράλες, ενώ στο 41’ ο ίδιος με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λορία για το 2-0. Στο 44’ ο Μάσα με κεφαλιά έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους, ενώ στο 66’ ο ίδιος, ξανά με το κεφάλι πέτυχε το 4ο γκολ του Αστέρα. Ο σκόρερ των δυο πρώτων τερμάτων, ο Μπαράλες, ήταν αυτός που έκανε το 5-0 στο 79ο λεπτό. Στο 88’ ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε το σημείο του πέναλτι, υπέρ του ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος το εκτέλεσε και ευστόχησε για το 5-1. Δυο λεπτά αργότερα ο Πάρα με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 6-1.

Δείτε σε βίντεο τα επτά γκολ που έχει πετύχει η ομάδα μας κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη: