Ζωντανά ο αγώνας του ΟΦΗ στη Ραφήνα

Δείτε σήμερα στις 16.00 σε live streaming το ματς του μπασκετικού ΟΦΗ με τον Αργοναύτη.

Η τελευταία αγωνιστική του 2018 για την Γ’ Εθνική κατηγορία μπάσκετ κρύβει ένα πολύ απαιτητικό ματς για τον Αργοναύτη Ραφήνας και τον ΟΦΗ και το telesport.gr θα βρίσκεται το απόγευμα της Κυριακής 23 Δεκεμβρίου στο κλειστό γυμναστήριο της Ραφήνας για να καλύψει όλες τις λεπτομέρειες!

Οι Κρητικοί μετά την πρώτη ήττα τους στη σεζόν (και μάλιστα εντός έδρας από τον ΚΑΟ Μελισσίων με το εντυπωσιακό σκορ 98-108) χρειάζονται άμεσα το ροζ φύλλο αγώνα για να αλλάξουν το χρόνο μόνοι τους στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου. Το αήττητο σερί μπορεί να διακόπηκε, ωστόσο ο ΟΦΗ παραμένει ο πρωταγωνιστής του πρώτου γύρου στον συγκεκριμένο όμιλο.

Η ομάδα του Αργοναύτη, η οποία ανέβηκε φέτος από την Α’ ΕΣΚΑ στη Γ’ Εθνική, κάνει πολύ σημαντική πορεία ως τώρα στο πρωτάθλημα με ρεκόρ 6-3. Έρχεται επίσης από ήττα, εκτός έδρας από τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης, στην οποία μάλιστα είχε και αρνητικό ρεκόρ παραγωγικότητας (60-53) για την φετινή περίοδο. Έχει δείξει, όμως, ότι είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστική απέναντι στους πρωταγωνιστές του ομίλου, νικώντας τον Λοκρό Αταλάντης στην πρεμιέρα (69-67) και χάνοντας με μικρή διαφορά από τον ΚΑΟ Μελισσίων (83-90).

Συντονιστείτε στο telesport.gr την Κυριακή 23 Δεκεμβρίου (ώρα έναρξης 16:00) για την τελευταία τηλεοπτική μετάδοση της χρονιάς, που αναμένεται ιδιαίτερα συναρπαστική!