Οι δηλώσεις του Παύλου Δερμιτζάκη μετά το ΟΦΗ - Καβάλα.

"Θέλω να εκφράσω τα συλλυπητήρια μου στην οικογένεια του Γιώργου Δεικτάκη και στην οικογένεια του ΟΦΗ γιατί χάσαμε έναν άνθρωπο, ο οποίος βοήθησε τον αθλητισμό στο Ηράκλειο,

Είχα την τιμή να τον γνωρίζω προσωπικά και πραγματικά ήταν ένας άνθρωπος – κόσμημα.

Ξέραμε ότι έχουμε να αντιμετωπίσουμε μία μεγάλη και ιστορική ομάδα, που την ενδιαφέρει ο θεσμός του Κυπέλλου.

Ο ΟΦΗ παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο, με πολλές πάσες, πολύ κάθετο ποδόσφαιρο και πολλά σουτ. Θέλαμε να διεκδικήσουμε ό,τι μπορούμε και με βάση το 2-0 του πρώτου αγώνα, να διεκδικήσουμε μία σημαντική πρόκριση.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε προβλήματα, μπορεί αμυντικά να είμαστε συγκεντρωμένοι, αλλά βρισκόμασταν πολύ πίσω και ανεβήκαμε μόνο στην φάση του Μαρκόπουλου, όπου πιστεύω ότι υπήρχε παράβαση, αλλά αυτό δε σημαίνει κάτι, γιατί μπορεί να το χάναμε το πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί, δεν το κάναμε και αυτό οφείλεται στον ΟΦΗ και στην ποιότητα κάποιων παικτών, όπως ο Νέιρα που με δύο σουτ έκανε την διαφορά.

Δίνω συγχαρητήρια στα παιδιά, κοιτάξαμε στα μάτια τον αντίπαλο για μεγάλο χρονικό διάστημα και πήραμε μία νίκη στο πρώτο αγώνα.

Θέλω να ευχηθώ τα καλύτερα στον ΟΦΗ γιατί είναι μια ομάδα που έρχεται σε μια κανονικότητα με βάση σε μια χώρα που έχουμε γενικά προβλήματα στον αθλητισμό.

Ο Γιώργος Σίμος είναι ένα καταπληκτικό παιδί και πολύ καλός προπονητής και φαίνεται η δουλειά του