Oficrete
10/08/2020 - 15:00

H κλήρωση του 1ου προκριματικού του Europa League

Μπαίνουν τα κομμάτια του παζλ στη θέση τους

ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

Oficrete

Πραγματοποιήθηκε στη Νιόν της Ελβετίας, η κλήρωση της UEFA για τον 1ο προκριματικό του Europa League, από όπου θα προκύψουν 47 ομάδες που θα μπουν στο 2ο γύρο, στον οποίο θα συμμετάσχει ο ΟΦΗ. Όλοι οι αγώνες του 1ου γύρου θα γίνουν στις 27 Αυγούστου.

(Με bold οι 22 ομάδες, από τις οποίες ο ΟΦΗ ψάχνει 7 που θα αποκλειστούν, ώστε να μπει στους ισχυρούς της κλήρωσης)

Maribor Slovenia - Winners of match 7
Olimpija Slovenia - Iceland Víkingur Reykjavík
Winners of match 6 - Estonia FCI Levadia
Riteriai Lithuania - Republic of Ireland Derry City
Žalgiris Lithuania - Estonia Paide Linnameeskond
Honvéd Hungary - Finland Inter Turku
Zrinjski Mostar Bosnia and Herzegovina - Luxembourg Differdange 03
Valletta Malta - Wales Bala Town
Winners of match 2 - Luxembourg Union Titus Pétange
Rosenborg Norway - Iceland Breiðablik
Aberdeen Scotland - Winners of match 8
Motherwell Scotland - Winners of match 5
Hammarby IF Sweden - Hungary Puskás Akadémia
Malmö FF Sweden - Poland Cracovia
Kukësi Albania - Bulgaria Slavia Sofia
Ventspils Latvia - Moldova Dinamo-Auto
Shakhtyor Soligorsk Belarus - Moldova Sfântul Gheorghe
Dinamo Minsk Belarus - Poland Piast Gliwice
AGF Denmark - Finland Honka
Shamrock Rovers Republic of Ireland - Finland Ilves
FH Iceland - Slovakia DAC Dunajská Streda
The New Saints Wales - Slovakia Žilina
Vaduz Liechtenstein - Malta Hibernians
Servette Switzerland - Slovakia Ružomberok
Neftçi Azerbaijan - North Macedonia Shkupi
Keşla Azerbaijan - Albania Laçi
Hapoel Be'er Sheva Israel - Georgia Dinamo Batumi
Nõmme Kalju Estonia - Slovenia Mura
Bodø/Glimt Norway - Lithuania Kauno Žalgiris
Fehérvár Hungary - Republic of Ireland Bohemians
Apollon Limassol Cyprus - Georgia Saburtalo Tbilisi
Maccabi Haifa Israel - Bosnia and Herzegovina Željezničar
Alashkert Armenia - North Macedonia Renova
Partizan Serbia - Latvia RFS
Lech Poznań Poland - Latvia Valmiera
Ordabasy Kazakhstan - Romania Botoșani
FCSB Romania - North Macedonia Shirak
Progrès Niederkorn Luxembourg - Winners of match 4
CSKA Sofia Bulgaria - Malta Sirens
Petrocub Hîncești Moldova - Serbia TSC Bačka Topola
Sumgayit Azerbaijan - North Macedonia Shkëndija
Kairat Kazakhstan - Armenia Noah
Locomotive Tbilisi Georgia - Romania Universitatea Craiova
Teuta Albania - Israel Beitar Jerusalem
Borac Banja Luka Bosnia and Herzegovina - Montenegro Sutjeska Nikšić
Winners of match 3 - Bulgaria Lokomotiv Plovdiv
Winners of match 1 - Cyprus APOEL

Εν τω μεταξύ, χθες έγινε και η κλήρωση του προκαταρκτικού γύρου, με τις πιο αδύναμες ομάδες του θεσμού που θα μπουν πρώτες, με τους αγώνες να γίνονται στις 20 Αυγούστου.

Opera Στιγμιότυπο 2020 08 10 141605 en.wikipedia.org

Θυμίζουμε ότι όλα τα ματς είναι μονά, νοκ άουτ και χωρίς θεατές. Η κλήρωση του αγώνα του ΟΦΗ θα γίνει στις 31 Αυγούστου και το ματς θα διεξαχθεί την Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου.

- Δείτε τις 22 ομάδες που ο ΟΦΗ θέλει 7 εξ αυτών να αποκλειστούν, ώστε να μπει στους ισχυρούς της κλήρωσης (με bold οι αγώνες τους, στα παραπάνω ζευγάρια)

Oficrete