01/12/2019 - 17:14

Αδύνατο το έργο των κοριτσιών του ΟΦΗ

Ήττα για τον Όμιλο στο Ατσαλένιο.

Ήταν εξαρχής γνωστό ότι η αποστολή των κοριτσιών του ΟΦΗ ήταν αδύνατη, κόντρα στη μόνιμη πρωταθλήτρια ομάδα του ΠΑΟΚ, για την 6η αγωνιστική της Α' Εθνικής.

Η ομάδα του Δικεφάλου, η οποία αποτελείται από επαγγελματίες βρέθηκε να προηγείται με 0-1 στα πρώτα μόλις δευτερόλεπτα του αγώνα.

Με 5 γκολ της διεθνούς Κολομβιανής Μπεντακούρ, 2 της Πούλιου και 1 της Κακαμπούκη, το τελικό 0-8 αντικατοπτρίζει πλήρως το διαφορετικό επίπεδο στο οποίο βρίσκεται ο ΠΑΟΚ για το ελληνικό πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μετά και το σημερινό ματς ο ΠΑΟΚ έχει 6 νίκες και 6 αγώνες και έχει σκοράρει 31 φορές, ενώ δεν έχει δεχθεί κανένα τέρμα.

Τα κορίτσια του Δημήτρη Χωματά, παρά τη δυσκολία του αγώνα, πάλεψαν πολύ και μάλιστα παραλίγο στο 2ο ημίχρονο να πετύχουν το γκολ της χρονιάς, με απ'ευθείας χτύπημα φάουλ της Βάσως Κυδωνάκη σχεδόν από τη γραμμή του κέντρου, με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά η Μαρία Αραβιάκη δεν μπόρεσε να σκοράρει.

ΟΦΗ (Δ.Χωματάς): Αποστολάκη, Παπακωνσταντή, Σηφάκη, Συμεωνίδη, Κατιρτσίδου, Κουνάλη, Τριβυζάκη, Νικηταρά, Καμαρίτη, Κυδωνάκη, Αραβιάκη

- Πριν την έναρξη του αγώνα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του Γιώργου Δεικτάκη.