20/10/2019 - 14:02

Άξιζε κάτι καλύτερο ο ΟΦΗ...

Αγροτικός Αστέρας - ΟΦΗ 2-1

Την ήττα γνώρισε η Γυναικεία Ομάδα του ΟΦΗ, με 2-1 κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα, για τη 2η αγωνιστική της Α'Εθνικής.

Σε έναν άθλιο αγωνιστικό χώρο, που εγκυμονούσε κινδύνους για τις παίκτριες, τα κορίτσια του ΟΦΗ ευτύχησαν να προηγηθούν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με μακρινή κεφαλιά της Αεράκη, η οποία κρέμασε την τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Ο Αγροτικός Αστέρας ισοφάρισε στο 53ο λεπτό, σε μια στιγμή αδράνειας, αλλά η Τριβυζάκη ένα λεπτό αργότερα έπιασε ένα τρομερό σουτ από τα 30 μέτρα, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά η Αραβιάκη δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Τα κορίτσια του ΟΦΗ συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο στο χώρο του κέντρου, αλλά ο Αστέρας βρήκε ένα απρόσμενο γκολ στο 74' με την Κουπετσίδου, πετυχαίνοντας την ανατροπή.

Οι Ομιλίτισσες πάλεψαν μέχρι το τέλος, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν και άλλο γκολ, γνωρίζοντας την πρώτη τους φετινή ήττα. Απέδειξαν, πάντως, ότι θα είναι αξιόμαχες και εκτός έδρας.

ΟΦΗ (Δ.Χωματάς): Αποστολάκη, Καμαρίτη, Σηφάκη, Πίτση, Κατιρτζίδου, Κουνάλη, Τριβυζάκη, Κοκοτσάκη, Νικηταρά, Αεράκη, Αραβιάκη