21/01/2019 - 12:53

Με Κυδωνάκη η φιλική νίκη της Εθνικής Ελλάδας

Συμμετοχή για ένα ημίχρονο για την παίκτρια του ΟΦΗ.

Καταιγιστική ήταν η Εθνική ποδοσφαίρου Γυναικών στο φιλικό με την Κ16 του Αιγάλεω το Σάββατο (19/1), παίρνοντας επιβλητική νίκη με 4-0.

Οι παίκτριες του Αντώνη Πριόνα ήταν ανώτερες σε όλη τη διάρκεια του ματς, έχοντας την κατοχή και δεν δέχθηκαν ιδιαίτερες επικίνδυνες φάσεις.

Το σκορ άνοιξε στο 16ο λεπτό η Χριστίνα Κοκοβιάδου με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ της Βεατρίκης Σαρρή, ενώ στο 39' η Κική Κυνοσίδου διπλασίασε τα τέρματα της Εθνικής με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ.

Η Σοφία Νάτη ανέβασε στο 3-0 τον δείκτη του σκορ στο 45', ενώ το τέταρτο τέρμα ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και ήταν αυτογκόλ έπειτα από λάθος γύρισμα στον τερματοφύλακα.

ΕΛΛΑΔΑ: Α' ημίχρονο: Πελετίδου, Καραπέτσα, Κυνοσίδου, Παπαϊωάννου, Σιδηρά, Κακαμπούκη, Σαρρή, Παράσχου, Κοκοβιάδου (37’ Νάτη), Βαρδαλή Κόγγουλη.

Β' ημίχρονο: Παπακωνσταντίνου, Χατζηγιαννίδου, Κυδωνάκη, Γκάτσου, Νεφρού, Μανταντζή, Μάρκου, Σπυριδωνίδου, Νάτη, Παντελιάδου, Χατζηνικολάου.

ΑΙΓΑΛΕΩ Κ16: Αποστολόπουλος, Σουφλής, Βαγγέλης, Πιπίκος, Πετρουτσάκος, Μαρτιμιανάκης, Χιωτέλης, Σωτηριάδης, Γορανίτης, Κουρουπάκης, Μπουγάς.

Έπαιξαν και οι: Ζότος, Τάγης, Τσουκαλάς, Παράβαλος, Γουρούβας, Χριστόπουλος, Ψαρουδάκης.