24/11/2019 - 14:51

Μεγάλο διπλό για τον ΟΦΗ στην Καρδίτσα!

Ελπίδες Καρδίτσας - ΟΦΗ 1-3

Πολύ μεγάλο αποτέλεσμα για τα κορίτσια του ΟΦΗ, που επικράτησαν στην Καρδίτσα των τοπικών Ελπίδων, για την 5η αγωνιστική της Α' Εθνικής Γυναικών και μάλιστα με επιβλητικό τρόπο.

Η Γυναικεία Ομάδα Ποδοσφαίρου του ΟΦΗ ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά το ημίχρονο έμεινε ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0).

Το δρόμο για τον ΟΦΗ, άνοιξε η Βάσω Κυδωνάκη, η οποία έκανε το 0-1 στο 59ο λεπτό και στο 63' διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Δημήτρη Χωματά

Το 0-3 για τον Όμιλο πέτυχε η Γεωργία Τριβυζάκη στο 68ο λεπτό, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας της.

Η ομάδα της Καρδίτσας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-3, στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ήταν η 2η νίκη για τις Ομιλίτισσες στο φετινό πρωτάθλημα, μετά τη νίκη της πρεμιέρας κόντρα στην ΑΕ Λάρισα και έφθασε τους 6 βαθμούς μετά από 5 αγωνιστικές.

Ο ΟΦΗ απέδειξε σήμερα σε όλη την Ελλάδα ότι έχει μια καλή και ανταγωνιστική ομάδα και ότι με λίγο περισσότερη τύχη και προσοχή στα προηγούμενα ματς, θα μπορούσε να κοιτάζει ψηλότερα στη βαθμολογία.