13/05/2018 - 15:29

Ανατροπή με Θανάσαρο!

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Ο.Φ.Η. 1-2

Ηρωική νίκη για τον ΟΦΗ, στην εκτός έδρας αναμέτρηση, με την ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας, για την 31η αγωνιστική της Football League, με 1-2 και μεγάλο πρωταγωνιστή το Θανάση Ντίνα!

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν σε κρίσιμο χρονικά σημείο, με τον Ψιάνο, στο 42ο λεπτό.
Ο ΟΦΗ πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας να αντιμετωπίσει τις αντεπιθέσεις των Αρτινών. Η οξυδέρκεια του Θανάση Ντίνα είναι αυτή που έδωσε την απάντηση για τον ΟΦΗ, ο οποίος στο 80' αιφνιδίασε το Ραχιώτη και ισοφάρισε για τον ΟΦΗ!
Η πλήρης ανατροπή ήρθε στις καθυστερήσεις, πάλι με τον Ντίνα να αξιοποιεί τη σέντρα του Ποτουρίδη και να κρατάει τον ΟΦΗ στην κορυφή της βαθμολογίας!

9': Σουτ του Λουκίνα, σε κόρνερ ο Στρέζος.
12': Σουτ του Κουτσιανικούλη, μετά από ωραίο συνδυασμό, η μπάλα άουτ.
31': Σέντρα Κουτσιανικούλη, κεφαλιά του Μάνου, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
40': Λάθος των αμυντικών του Καραϊσκάκη, σουτ μέσα στην περιοχή από τον Κουτσιανικούλη, κόντραρε η μπάλα.
42': Φάση διαρκείας, μετά από διαδοχικά σουτ Ραγκέλοφ και Μακρή, ο Ψιάνος πήρε το ριμπάουντ και πέτυχε το 1-0 για την ΑΕ Καραϊσκάκης.
48': Σουτ του Βουό, στην αγκαλιά του Ραχιώτη.
52': Δυνατό σουτ του Λουκίνα, άουτ.
59': Σέντρα - σουτ του Κόλινς, η μπάλα παίρνει επικίνδυνη τροχιά και καταλήγει κόρνερ.
65': Κεφαλιά του Μακρή, ωραία απόκρουση του Στρέζου σε κόρνερ.
72': Σέντρα - σουτ του Ντίνα, μπλοκάρει ο Ραχιώτης.
80': Πανέξυπνη σέντρα - σουτ του Ντίνα, αιφνιδιάζει τον τερματοφύλακα και ισοφαρίζει! 1-1 για τον ΟΦΗ!
90+2': Μετά από συνεχόμενα κόρνερ, σέντρα του Ποτουρίδη και ο Ντίνας ολοκληρώνει την ανατροπή! 1-2!!

Η ενδεκάδα της ΑΕ Καραϊσκάκης (Σάκης Παπαβασιλείου): Ραχιώτης, Παπανίκου, Καψάλης (46' Μπεκατώρος), Καραγιαννίδης, Νικολόπουλος, Μακρής, Ψιάνος, Κόλινς (68' Χούσος), Μακρίδης, Ρανγκέλοφ, Λουκίνας.

Στον πάγκο οι: Σιαραβας, Χρουσειλ, Μπεκατώρος, Χούσος, Δημητριάδης, Κυριάκης, Ευαγγέλου.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Ντίνας, Βουό, Μάνος, Παπαστεριανός (67' Λεάλ), Κομεσίδης, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης (55' Κοέλιο), Ποτουρίδης.

Στον πάγκο οι: Γιαγκιόζης, Βαφέας, Λεάλ, Κοέλιο, Περογαμβράκης, Πουρτουλίδης, Μαχαίρας.