Έχυσε την καρδάρα ο ΟΦΗ...

ΑΕ Λάρισα - ΟΦΗ 3-2

Ήττα για τον ΟΦΗ κόντρα στην ΑΕΛ, για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1.

Ο αγώνας διεξήχθη στο AEL FC Arena, που απέκτησε πρόσφατα νέο αγωνιστικό χώρο.

Ο ΟΦΗ μπήκε στο παιχνίδι εκπληκτικά και βρέθηκε να προηγείται νωρίς με 0-2, με τις γκολάρες των Λισάντρο Σεμέντο (3') και Κοσμά Τσιλιανίδη (7').

Στη συνέχεια, είδαμε σε εφαρμογή αυτά που μας έγραφε ο Χρίστος Σμπώκος πριν το ματς, με την ΑΕΛ να είναι επικίνδυνη στις στημένες φάσεις και τις εκτελέσεις του Κάτσε. Έτσι, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 στο 14' με τον Μόρα, ενώ απείλησαν και με ισοφάριση, αλλά οι παίκτες τους ήταν οφσάιντ, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει με 1-2 υπέρ του ΟΦΗ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ έδωσε περισσότερο χώρο στην ΑΕΛ και προτίμησε να παίξει με αντεπιθέσεις. Μία άτυχη στιγμή του Κώστα Γιαννούλη στο 69', έφερε την ισοφάριση για την ΑΕΛ, η οποία πήρε ψυχολογία και έφθασε στην ανατροπή στο 78ο λεπτό με τον Ντάουντα.

Ο ΟΦΗ έχασε το χώρο του κέντρου στο δεύτερο μέρος και του στοίχισε. Είναι πραγματικά κρίμα να φεύγει από αυτό το ματς χωρίς έστω 1 βαθμό.