24/08/2019 - 22:52

Άντεξε ο ΟΦΗ στη Θεσσαλονίκη

Άρης - ΟΦΗ 1-1

Παλικαρίσια ισοπαλία για τον ΟΦΗ με 1-1, κόντρα στον Άρη, για την πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1.

Έχοντας ένα καλό πρώτο ημίχρονο, αιφνιδίασε τον Άρη, έδειξε μερικές από τις φετινές του αρετές (καλή κυκλοφορία και passing game) και κατάφερε να προηγηθεί με τον Μιγκέλ Μεγιάδο, μετά από ωραίο ομαδική προσπάθεια, στην οποία ανέβασε 6 παίκτες στην αντίπαλη περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν καλός, έδειξε ότι είναι ακόμα ανέτοιμος για να ακολουθήσει σε υψηλούς ρυθμούς για μεγαλύτερη διάρκεια και φάνηκε ελάχιστα, σε ένα 45λεπτο που πιέστηκε αρκετά από τον Άρη. Με ένα λάθος (από πλάγιο άουτ) δέχθηκε την ισοφάριση, στάθηκε και τυχερός σε κάποιες φάσεις και κατάφερε να αποσπάσει ένα πολύτιμο Χ, σε μια δύσκολη έδρα.

Είναι ένα αποτέλεσμα που σίγουρα του δίνει ψυχολογία και μπορεί να επενδύσει στο πρώτο ημίχρονο και να μελετήσει τι δεν πήγε καλά στο δεύτερο.