15/12/2018 - 21:30

Δεν κράτησε την απόδοση του Α' μέρους και έχασε...

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-1 ...

Ο πολύ καλός ΟΦΗ του πρώτου ημιχρόνου έδωσε τη θέση του στον μεταμορφωμένο προς χειρότερο εαυτό του, στο δεύτερο μέρος και δεν κατάφερε να πάρει ούτε το Χ, κόντρα στον
Αστέρα Τρίπολης, για τη 14η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Λες και μπήκε στο δεύτερο μέρος μια εντελώς διαφορετική ομάδα, δεν άντεξε την πίεση του Αστέρα, δεν κράτησε καθόλου μπάλα και έχασε όλες τις μονομαχίες.
Το φιλμ του αγώνα από το επίσημο σάιτ της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925:

1' Σέντρα στο ματς
4′ Σουτ του Φερνάντεζ, η μπάλα πάνω από την εστία του Στρέζου
5′ Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης, απομάκρυναν οι αμυντικοί του ΟΦΗ
12′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Βουό έκανε το σουτ, μετά από σέντρα του Δεληγιαννίδη, η μπάλα όμως πέρασε άουτ
14′ Σουτ του Παπαστεριανού, η μπάλα ψηλά άουτ
16′ Σουτ του Φερνάντεζ, απέκρουσε ο Στρέζος
20′ Κόρνερ για τον ΟΦΗ, απομάκρυναν οι αμυντικοί του Αστέρα
26′ Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για φάουλ στον Κυριακίδη
26′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Δεληγιαννίδης εκτέλεσε το φάουλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, για το 0-1
33′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. Εκτέλεσε ο Πλατέλλας, έδιωξε με τις γροθιές ο Παπαδόπουλος
36′ Ο Κυριακίδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Αστέρα, έκανε και το σουτ, στέλνοντας την μπάλα πάνω στα σώματα των παικτών των γηπεδούχων.
39′ Σουτ του Φερνάντεζ, μπλόκαρε ο Στρέζος
42′ Κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτέλεσε ο Πλατέλλας, απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα
45′ Τέλος α' ημιχρόνου: Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 0-1

46′ Σέντρα στο β' ημίχρονο
46′ Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν στο β' ημίχρονο οι δυο ομάδες
48′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Βουό, μετά από σέντρα του Πλατέλλα, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος
50′ Ακόμα μια ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Κοροβέση να σουτάρει και τον Παπαδόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.
56′ Πλασέ του Καλτσά, η μπάλα άουτ
57′ Σέντρα σουτ του Καλτσά, έδιωξε με τα πόδια ο Στρέζος
61' Σέντρα του Πλατέλλα από δεξιά, απομάκρυνε ο Παπαδόπουλος
62′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Τόνσο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Στρέζου, ισοφαρίζοντας σε 1-1
63′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα στη θέση του Σάσι
64′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας στη θέση του Φερνάντεζ
72′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας στη θέση του Παπαστεριανού
73′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μανιάς προσπάθησε να στείλει την μπάλα προς τα δίχτυα, απομάκρυνε όμως πάνω στη γραμμή ο Δεληγιαννίδης
74′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα, με την μπάλα να περνά τελικά ψηλά άουτ
81′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας έκανε τη σέντρα από δεξιά, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Νέιρα που έκανε το σουτ με τον Παπαδόπουλο να διώχνει τη μπάλα.
82′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Καλτσάς και στη θέση του ο Τσιλιανίδης.
85′ Σέντρα του Δουβίκα, μπλόκαρε ο Στρέζος
87′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης εκτέλεσε το φάουλ, ο Στρέζος απέκρουσε, ο Τόνσο όμως πήρε την μπάλα και έκανε το 2-1.
89′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Βαλιέντε στη θέση του Μανιά
89′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Κυριακίδη
90′ Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος
93′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο
95′ Λήξη της αναμέτρησης: Αστέρας Τρίπολης - Ο.Φ.Η. 2-1
Αστέρας Τρίπολης (Γ.Παράσχος): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Μανιάς, Καλτσάς, Φερνάντεζ

Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Ρόλλε, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Μπελόκ, Βαλιέντε, Μαρτίνεζ

ΟΦΗ (Ν.Παπαδόπουλος): Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Κοροβέσης, Ποτουρίδης, Παπάζογλου, Μεγιάδο, Παπαστεριανός, Κυριακίδης, Πλατέλλας, Σασί, Βουό

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Κοιλιάρας, Αργυρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Μιχόγεβιτς, Νέιρα, Ντίνας