25/07/2018 - 19:51

Δεύτερη φιλική νίκη για τον ΟΦΗ

ΟΦΗ - ΑΕΛ 1-0

Διπλασίασε τις νίκες του ο ΟΦΗ στα φιλικά του Καρπενησίου, καθώς επικράτησε της ΑΕ Λάρισας με 1-0.

Το γκολ πέτυχε ο Νίκος Κοροβέσης στο 59ο λεπτό, με ωραίο αριστερό βολέ, μετά από εξαιρετική ασίστ του Χουάν Νέιρα.

Στο 66ο λεπτό, πάλι ο Κοροβέσης έχασε μεγάλη ευκαιρία με μονοκόμματο σουτ που πέρασε λίγο άουτ.

Σε αντίθεση με τον ΟΦΗ που χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες, η ΑΕΛ διατήρησε μεγάλο μέρος της αρχικής της σύνθεσης, πίεσε στο τέλος για την ισοφάριση, εκμεταλλευόμενη και την πρώτη συνύπαρξη του αμυντικού διδύμου Παπάζογλου - Φαζού, αλλά δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Γιώργου Στρέζου.

ΟΦΗ (Ν.Παπαδόπουλος): Σωτηρίου, Κοιλιάρας, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Δεληγιαννίδης, Μεγιάδο, Νάστος, Ντίνας, Πλατέλλας, Σασί, Βουό

Δεύτερο ημίχρονο: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Μπολάκης, Παπάζογλου, Φαζός, Οικονόμου (83' Κοντογιάννης), Παπαστεριανός, Κυριακίδης, Κουτσιανικούλης, Κοροβέσης (78' Νοικοκυράκης), Νέιρα

ΑΕΛ (Σ.Αντωνίου): Θεοδωρόπουλος (62' Σουλούκος), Μόρας (46' Γκόλιας), Ζίζιτς (85' Μπάμης), Γκοϊκοβιτς (46' Γρομητσάρης), Καρανίκας (70' Πινακάς), Χούμπτσεφ (46' Κασάδο), Φατιόν (75' Χαλάτσης), Μιλοσάβλιεβιτς (46' Μπάλας), Πέτροβικ (60' Παπαφώτης), Ντέλετιτς (60' Κάσος), Φρίουι (46' Σαϊντι)