26/08/2018 - 22:57

"Έπρεπε να καθαρίσουμε τον αγώνα"

Δηλώσεις παικτών στη Νέα Σμύρνη.

«Κάναμε ένα καλό ξεκίνημα σε μια δύσκολη έδρα».

Με τα λόγια αυτά ο Βασίλης Κουτσιανικούλης και ο Μανόλης Παπαστεριανός, σχολίασαν στην κάμερα της NOVA το 2-2 του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο.

«Αν είχαμε κρατήσει το 1-2 στο ημίχρονο, θα μπορούσαμε τη νίκη» ανέφεραν οι παίκτες του ΟΦΗ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις τους στην κάμερα novasports:

Bασίλης Κουτσιανικούλης:

«Νομίζω ότι κάναμε ένα πολύ καλό ξεκίνημα, σε μια δύσκολη έδρα.

Αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, πετύχαμε δυο γρήγορα γκολ και γυρίσαμε το παιχνίδι.

Πήραμε ένα θετικό αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και αφήνουμε καλές υποσχέσεις για τη συνέχεια».

Mανόλης Παπαστεριανός:

«Καλή ποδοσφαιρική σεζόν στις ομάδες και στους συναθλητές μου, με υγεία.

Νομίζω ότι έγινε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι και από τις δυο ομάδες με ευκαιρίες και από μας και από τον Πανιώνιο.

Στο πρώτο ημίχρονο, έπρεπε να καθαρίσουμε τον αγώνα, αλλά παρόλα αυτά κρατάμε το βαθμό και το πάθος και συνεχίζουμε.

Το μας ήταν λίγο περίεργο. Ήμασταν άτυχοι με τις ευκαιρίες.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας, έχουμε δύσκολο πρόγραμμα, έχουμε δύσκολο πρόγραμμα.

Για μένα κρίθηκε στο γκολ που δεχθήκαμε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου,

Αν πηγαίναμε με το 1-2 στο ημίχρονο τα πράγματα θα μπορούσε να είναι διαφορετικά.

Η ομάδα έχει κρατήσει το βασικό κορμό από πέρσι. Το ίδιο προπονητή. Κάναμε καλές μεταγραφές. Η ομάδα έχει πολλούς Έλληνες.

Αν έχουμε υγεία θα κάνουμε κάτι καλό. Δεν λέμε μεγάλα λόγια, κάτω το κεφάλι, δουλειά και θα δούμε τι θα κάνουμε».