13/10/2018 - 14:05

Ίδια προβλήματα, ελπίδα οι μικροί

ΟΦΗ - Εργοτέλης 0-1.

Ματς καρμπόν με παιχνίδια του πρωταθλήματος για τον ΟΦΗ που ηττήθηκε από τον Εργοτέλη στο ΒΑΚ, σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Μαζουλουξής στο 22ο λεπτο, μετά από κόρνερ και κεφαλια στο Γ του Σωτηρίου.

Η εμφάνιση του ΟΦΗ ήταν ίδια με πολλά επίσημα φετινα παιχνίδια. Καλό πρώτο 30λεπτο, με καλές φάσεις. Και στη συνέχεια, γκολ εις βάρος του στην πρώτη φάση, από στημένη μπαλιά. Που είχε ως αποτέλεσμα να χαθεί η μέχρι τότε κυριαρχία.

Μοναδικό θετικό στοιχείο, η άνοδος στο 2ο ημίχρονο και κυρίως μετά την είσοδο των παιδιών της Κ19, που έδειξαν μεγάλη όρεξη και πίεσαν για την ισοφάριση.

O Νίκος Παπαδόπουλος δήλωσε μετά τον αγώνα:

«Θέλαμε να κρατηθούν σε ετοιμότητα οι παίκτες. Ξεκινήσαμε με καλό ρυθμό και κατοχή της μπάλας.

Δεχτήκαμε ένα γκολ όπως στην Ξάνθη και μετά ψαχνόμασταν για 15 λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος. Στην Λαμία η ομάδα έδειξε μια βελτίωση στο αμυντικό κομμάτι αλλά χάσαμε το στοιχείο στην κατοχή της μπάλας.

Μέρα με την μέρα θα είμαστε καλύτεροι και σημασία έχει να έρθει ένα καλό αποτέλεσμα.

Είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά».

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Την ήττα με 0-1 από τον Εργοτέλη, γνώρισε ο ΟΦΗ, σε φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα, πέτυχε ο Μαζουλουξής με κεφαλιά στο 22’.

Ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Κυριακίδη στο 88’ σε κοντινή προβολή.

Διαιτητές: Βισκαδούρος, Γαρεφαλάκης, Δασκαλάκης.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Κυριακίδης, Αραβίδης, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Οικονόμου, Σάσι, Μεγιάδο, Ποτουρίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Στρέζος, Κυριακίδης, Κοιλιάρας (78’ Καλαιτζάκης), Ποτουρίδης (78’ Περδίκης), Νάστος, Οικονόμου (62’ Αργυρόπουλος), Παπαστεριανός, Σάσι (78’ Αζίζι), Ντίνας (62’ Κοροβέσης), Κουτσιανικούλης (78’ Νοικοκυράκης), Αραβίδης (62’ Πλατέλλας).

Εργοτέλης: Καλογεράκης, Μαζουλουξής, Υakubu, Κοζορώνης, Μπάτζιος, Bruce, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Ιατρούδης, Effort, Kwateng.

Από το 65’ και μετά αγωνίστηκαν οι: Χανιωτάκης, Βουτσάς, Βογιατζής, Χατζηδίμπας, Πάτας, Κατσούρι (80’ Μανουσάκης), Μπουρσέλης, Λαμπάκης, Καπνίδης, Ροβίθης, Σταθόπουλος.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

9’ Προβολή του Ποτουρίδη από καλή θέση η μπάλα άουτ.

15’ Σέντρα του Κοιλιάρα, προβολή του Ντίνα, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Εργοτέλη.

18’ Σούτ του Kwateng, από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.

20’ Σέντρα του Κοιλιάρα, κεφαλιά του Αραβίδη, η μπάλα άουτ.
22’ Το 0-1 για τον Εργοτέλη. Κόρνερ του Κοζορώνη, κεφαλιά του Μαζουλουξή, η μπάλα στα δίχτυα.

38’ Ο γκολκίπερ Σωτηρίου έδιωξε το σούτ του Γιακούμπου.

63’ Φάουλ του Κοζορώνη, η μπάλα άουτ.

68’ Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ, κοντινή κεφαλιά του Κουτσιανικούλη, η μπάλα άουτ.

76’ Σούτ του Πλατέλλα έδιωξε ο Χανιωτάκης.

79’ Σουτ του Νοικοκυράκη από καλή θέση η μπάλα άουτ.

88’ Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Παπαστεριανού, κοντινή προβολή του Κυριακίδη, η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

90’ Σέντρα του Αργυρόπουλου, ο Καλαιτζάκης δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή.