31/01/2019 - 19:10

Άξιζε τη νίκη ο ΟΦΗ

ΟΦΗ - Ατρόμητος 1-1

Ο ΟΦΗ πάλεψε πολύ σήμερα με αντίπαλο τον Ατρόμητο και αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1, για τη 15η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Ο Όμιλος, ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει το 2ο του γκολ και να πάρει μια πολύ σπουδαία νίκη.

Ο ΟΦΗ είχε πρόβλημα στο πρώτο ημίχρονο και δεν απέφυγε τα λάθη, απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Ατρομήτου, αλλά μετά την ισοφάριση του Νέιρα οι παίκτες του Νίκου Καραμπετάκη απέκτησαν περισσότερη αυτοπεποίθηση και πίστεψαν ότι μπορούν να τα καταφέρουν.

Το τελικό 1-1 αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση για τον ΟΦΗ που μπορούσε να πάρει τη νίκη, αν εκμεταλλευόταν τις φάσεις του δεύτερου μέρους. Τα λάθη βέβαια δεν έλειψαν, συνολικά - ιδίως στο χώρο του κέντρου, και οφείλει να είναι πιο προσεκτικός στα επόμενα ματς.

Πλέον κοιτάζει το ματς της Κυριακής με την Ξάνθη, όπου η νίκη είναι επιτακτική.