20/01/2019 - 16:55

Νίκη αυτοπεποίθησης με ιδανικό ντεμπούτο Ναμπί

ΟΦΗ - Παναιτωλικός 3-0

Μεταμορφωμένος προς το καλύτερο ο ΟΦΗ, επικράτησε του Παναιτωλικού με 3-0, για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Με ονειρεμένο ντεμπούτο του Αντίλ Ναμπί που σημείωσε δύο γκολ με ισάριθμες εκτελέσεις φάουλ, ο οποίος δικαιωματικά παίρνει τον τίτλο του MVP του αγώνα.

Μια νίκη που μπορεί να δώσει αυτοπεποίθηση και ψυχολογία στον ΟΦΗ για τη δύσκολη συνέχεια.

Το φιλμ του αγώνα:

10′ ΟΦΗ Κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτέλεσε ο Ναμπί, απομάκρυναν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού
12′ ΟΦΗ Κόρνερ για την ομάδα μας, εκτέλεσε ο Ναμπί, έδιωξε δύσκολα ο Κυριακίδης
15′ ΟΦΗ Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, απομάκρυνε ο Λιάβας
21′ ΟΦΗ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Ναμπί να κάνει το σουτ από κοντά και τον Κυριακίδη να μπλοκάρει
24′ ΟΦΗ Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα μας. Απευθείας εκτέλεση του Ναμπί, η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Λιάβα και κατέληξε κόρνερ.
25′ ΟΦΗ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Νέο φάουλ υπέρ της ομάδας μας, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Ναμπί εκτέλεσε απευθείας, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των φιλοξενούμενων για το 1-0
33′ Παναιτωλικός Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μοράρ, έδιωξε δύσκολα ο Στρέζος
37′ Παναιτωλικός Πέναλτι για τον Παναιτωλικό, μετά από ανατροπή του Μάνα από τον Μπράουν
38′ Παναιτωλικός Ο Μοράρ εκτέλεσε το πέναλτι αλλά απέκρουσε ο Στρέζος
44′ Παναιτωλικός Φάουλ για τον Παναιτωλικό, εκτέλεσε ο Μοράρ, απομάκρυνε ο Βουό
45′ ΟΦΗ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας, σε φάση διαρκείας μέσα στα καρέ του Κυριακίδη, με τον Γιαννούλη να πλασάρει και τον Άργκους να απομακρύνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

60′ Παναιτωλικός Κίτρινη κάρτα στον Ντίαζ για φάουλ στον Μεγιάδο
65′ ΟΦΗ Γέμισμα του Μεγιάδο για τον Βουό, το σουτ του Ιβοριανού όμως δεν ήταν καλό και πέρασε άουτ
69′ Παναιτωλικός Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Τσοκάνη περνά ο Γκασπάρ
71′ Παναιτωλικός Κόκκινη κάρτα στον Κυριακίδη. Με 10 παίκτες θα συνεχίσει το ματς ο Παναιτωλικός
74′ Παναιτωλικός Ο Παναιτωλικός θα ολοκληρώσει τις αλλαγές του με τον Γιαννακόπουλο να περνά στο παιχνίδι
75′ ΟΦΗ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Αντίλ Ναμπί με απευθείας εκτέλεση φάουλ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Γιαννακόπουλου για το 2-0
76′ ΟΦΗ Σουτ του Κουτσιανικούλη, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του τέρματος των φιλοξενούμενων
78′ ΟΦΗ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα στη θέση του Ντίνα
84′ ΟΦΗ Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μπράουν θα δώσει την θέση του στον Δεληγιαννίδη
86′ ΟΦΗ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Κουτσιανικούλης πλάσαρε από δεξιά, η μπάλα όμως βρήκε το δοκάρι και απομακρύνθηκε. Ο Βουό πήρε το ριμπάουντ, έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε και πάλι στο δοκάρι αυτή τη φορά όμως κατέληξε στα δίχτυα για το 3-0
89′ ΟΦΗ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί παραχωρεί τη θέση του στον Οικονόμου
92′ ΟΦΗ Κίτρινη κάρτα στον Μιχόγεβιτς
94′ Λήξη του αγώνα: ΟΦΗ - Παναιτωλικός 3-0

ΟΦΗ (Ν.Παπαδόπουλος): Στρέζος, Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Μπράουν, Γιαννούλης, Νάστος, Μεγιάδο, Ναμπί, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Βουό.

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Παπάζογλου, Οικονόμου, Κοροβέσης, Δεληγιαννίδης, Πέρσον, Νέιρα

Παναιτωλικός (Τρ.Δέλλας): Κυριακίδης, Μαλης, Μαρινάκης, Λιάβας, Τσοκάνης, Άργκους, Λουσέρο, Μοράρ, Μανά, Ντίαζ, Μάζουρεκ

Στον πάγκο: Γιαννακόπουλος, Μπαϊρόβιτς, Τσιγγαρας, Χαντάκιας, Μιχάι, Ρόσα, Αμαράλ