09/12/2018 - 19:10

Αυτόν τον ΟΦΗ θέλουμε!

ΟΦΗ - ΠΑΟ 3-1!

Στην καλύτερη φετινή του εμφάνιση ο ΟΦΗ νίκησε τον ΠΑΟ με 3-1, για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Ένας ΟΦΗ με πολύ ψυχή και πάθος, πίεσε ασταμάτητα τον αντίπαλό του και έφθασε σε μεγάλη νίκη, τη 2η τη φετινή σεζόν και μάλιστα και αυτή απέναντι σε έναν από τους "αιώνιους".

Δύσκολο να βρούμε υστερήσαντες, αλλά ο Μεγιάδο ήταν πραγματικά συγκλονιστικός.
Το φιλμ του αγώνα από το σάιτ της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925:

90′ Λήξη της αναμέτρησης: Ο.Φ.Η. - Παναθηναϊκός 3-1
90′ Ο Μιχόγεβιτς στη θέση του Μεγιάδο
90′ Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος
85′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Πλατέλλα
84′ Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο για φάουλ στον Βουό
83′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκο. Ο Στάικος στη θέση του Μαυρομμάτη
80′ Σουτ του Κοροβέση, η μπάλα στα χέρια του Διούδη
72′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Παπαστεριανός στην θέση του Σάσι
62′ Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καμπέτσης στη θέση του Δώνη και ο Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Ινσούα
61′ Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα
60′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Κοροβέσης έκανε το σουτ, το οποίο κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Διούδη για το 3-1
59′ Σουτ του Κοροβέση, μπλόκαρε ο Διούδης
55′ Κίτρινη κάρτα στον Μαυρομμάτη για φάουλ στον Βουό
50′ Σουτ του Χατζηγιοβάνη, μπλόκαρε ο Στρέζος
46′ Σέντρα στο β' ημίχρονο

45′ Τέλος α' ημιχρόνου: Ο.Φ.Η. - Παναθηναϊκός 2-1
45′ Δυο λεπτά ο επιπλέον χρόνος του α' ημιχρόνου
40′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Πλατέλλας με δυνατό σουτ έκανε το 2-1 για τον ΟΦΗ
39′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ, εκτέλεσε ο Δεληγιαννίδης, απομάκρυνε ο Μαυρομμάτης
36′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Κάτσε με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ινσούα, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Στρέζου για το 1-1
34′ Σουτ του Κάτσε, η μπάλα άουτ
27′ Γύρισμα του Δεληγιαννίδη για τον Βουό, αυτός πήρε την κεφαλιά, η μπάλα όμως κατέληξε άουτ
23′ Σουτ του Κυριακίδη από δεξιά, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ
16′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Δώνη να κάνει το σουτ και την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Στρέζου
15′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, σουτ του Σάσι, μετά από πάσα του Βουό, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Διούδη
13′ Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό με τον Κάτσε, ο Μπουζούκης έκανε το σουτ, η μπάλα όμως πέρασε άουτ
9′ Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα
5′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Δεληγιαννίδης με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Διούδη, δίνοντας το προβάδισμα στον ΟΦΗ με 1-0
2' Σέντρα του Δώνη από αριστερά, απομάκρυναν οι αμυντικοί του ΟΦΗ
1' Σέντρα στην αναμέτρηση

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Ποτουρίδης, Παπάζογλου, Δεληγιαννίδης, Κοροβέσης, Νάστος, Μεγιάδο, Πλατέλλας, Σασί, Κυριακίδης, Βουό.

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Κοιλιάρας, Παπαστεριανός, Κουτσιανικούλης, Μιχόγεβιτς, Νέιρα, Ντίνας.

ΠΑΟ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Δώνης, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Κουρμπέλης, Μαυρομάτης, Κάτσε, Πούγγουρας

Στον πάγκο: Ξενόπουλος, Οικονόμου, Στάικος, Χατζηθεοδωρίδης, Τζανδάρης, Παντελάκης, Καμπετσής