19/10/2019 - 21:20

Έπεσε μαχόμενος ο ΟΦΗ

Ολυμπιακός - ΟΦΗ 2-1

Ήττα για τον ΟΦΗ κόντρα στον Ολυμπιακό, για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1.

Γλυκόπικρη γεύση για τον ΟΦΗ που είχε μεν θετική εμφάνιση, αλλά δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα από το σημερινό ματς.

Ο Ολυμπιακός μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε νωρίς, μόλις στο 11ο λεπτό με τον Σουντανί.

Ο Όμιλος μετά ισορρόπησε πήρε περισσότερες πρωτοβουλίες και κατάφερε να πάει στο ημίχρονο ισόπαλος 1-1, με φοβερό γκολ του Ναμπί στο 45ο λεπτό, ενώ νωρίτερα δε του δόθηκε πέναλτι σε καθαρή ανατροπή του Σεμέδο πάνω στον Φιγκεϊρέντο.

Στο 2ο ημίχρονο, ο ΟΣΦΠ μπήκε και πάλι δυνατά και πήρε πάλι το προβάδισμα, ξανά με τον Σουντανί στο 56'. Είχε προηγηθεί δοκάρι του Ναμπί στο 54'.

Πανομοιότυπο και το δεύτερο μέρος, με τον ΟΦΗ να ανεβαίνει και πάλι και να παίρνει τον έλεγχο του αγώνα. Πίεσε αρκετά, αλλά κάτι του έλειπε στην τελική προσπάθεια.

Παράσημο για τον ΟΦΗ, ότι στο τελευταίο δεκάλεπτο έπαιξε τον αντίπαλό του μόνιμα στο μισό γήπεδο, ενώ οι παίκτες του Ολυμπιακού προσπάθησαν να ροκανίσουν το χρόνο.

Το αποτέλεσμα δεν ήρθε για τον ΟΦΗ σήμερα, αλλά έστειλε το μήνυμα σε όλη την Ελλάδα ότι εδώ κάτι καλό χτίζεται και ο Όμιλος μεγαλώνει ξανά.