18/11/2020 - 11:45

Το Report των διεθνών του ΟΦΗ (14/17-11)

Η ενημέρωση από την ΠΑΕ

Ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των ποδοσφαιριστών του ΟΦΗ με τις Εθνικές ομάδες, Aνδρών και Eλπίδων, με τους διεθνείς μας να ετοιμάζονται για την επιστροφή τους στην Κρήτη προκειμένου να ενταχθούν στην προετοιμασία για το ματς με τον Βόλο (23/11, 19:30).

Στην βασική ενδεκάδα της Εθνικής Ελπίδων στον χθεσινό (17/11) αγώνα με την Σκωτία βρέθηκε ο Απόστολος Διαμαντής, ο οποίος αγωνίστηκε σε όλο το α’ ημίχρονο, με τον Κωνσταντόπουλο να περνά στη θέση του στο 46’.

Οι Abdul Weiss και Κωνσταντίνος Μπαλογιάννης δεν πήραν χρόνο συμμετοχής.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα επικράτησε με σκορ 1-0 της Σκωτίας στο «Απόστολος Νικολαΐδης», «αποχαιρετώντας» με νίκη τη διοργάνωση.

Ο Vahid Selimovic βρέθηκε στο αρχικό σχήμα της Εθνικής Λουξεμβούργου, στο παιχνίδι με την Κύπρο (14/11) για το Nations League, όμως στο 34ο λεπτό δέχθηκε κόκκινη κάρτα και αποβλήθηκε, με συνέπεια να μην έχει δικαίωμα συμμετοχής στο δεύτερο αγώνα (17/11) με το Αζερμπαϊτζάν.