19/01/2019 - 16:20

Βαριά ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ

Κατέρρευσε στο δεύτερο ημίχρονο.

Την ήττα με σκορ 1-6 γνώρισε η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρομήτου, στο γήπεδο των Δαφνών.

Η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 25ο λεπτό, με το σουτ του Αυγουστάκη να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Παπαϊωάννου. Στο 40’ ο Τσαντίλας άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο, ενώ στο 48’ ο ίδιος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, κάνοντας το 0-2.

Ο ΟΦΗ είχε την ευκαιρία να μειώσει στο 49’, με το σουτ του Αμανάκη από πλάγια θέση, να περνά παράλληλα του τέρματος των φιλοξενούμενων.

Στο 55ο λεπτό ο Τσαντίλας βρήκε και πάλι τον δρόμο προς την εστία του Χωραϊτη για το 0-3. Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 64’, η ομάδα μας μείωσε σε 1-3 με τον Αυγουστάκη. Δυο γκολ σε τέσσερα λεπτά πέτυχαν οι παίκτες του Ατρομήτου, με τον Πατσατζόγλου να κάνει το 1-4 στο 66’ και τον Ζαρκαλη στο 68’ να βρίσκει δίχτυα για το 1-5. Στο 72’ ο Μούτσης με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-6.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του παιχνιδιού, η ομάδα μας έφτασε μια ανάσα από το να πετύχει ένα ακόμη γκολ, όμως το σουτ του Σωμαράκη πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παπαϊωάννου.

Κ15 ΟΦΗ: Χωραϊτης, Χασουράκης (52’ Σωμαράκης), Κονιός (60’ Χότζα), Βιτώρος (56’ Κουτάντος), Σπυριδάκης, Χαλικαδάκης (75’ Ξυστράκης), Αμανάκης, Γκρίτζαλης, Αυγουστάκης, Μαμουλάκης, Γεωργαλής (75’ Περογαμβράκης)