31/07/2019 - 23:13

Αλμυρός - ΟΦΗ Κ19 2-1

Ήττα για τους Νέους του ΟΦΗ στο πρώτο φιλικό.

Η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε εκτός έδρας με σκορ 2-1 από τον Αλμυρό, στο πρώτο φιλικό παιχνίδι που έδωσε η ομάδα μας, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της.

Ο ΟΦΗ μπήκε αρκετά καλά στο ματς, έχοντας την πρώτη του καλή στιγμή στο 10ο λεπτό, με τον Κουράκη να κάνει το σουτ και τον Γεωργίου να μπλοκάρει.

Δυο λεπτά αργότερα ο Μαρινάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφτασε κοντά στο να ανοίξει το σκορ για την ομάδα μας, όμως ο Γεωργίου επενέβη σωτήρια για τον Αλμυρό.

Στο 15’ οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» το 1-0, με τον Ζαφείρη να βγαίνει τετ α τετ με τον Μακατουνάκη και τον γκολκίπερ του ΟΦΗ να μπλοκάρει τη μπάλα, κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

Στο 20ο λεπτό ο Κουράκης με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γεωργίου.

Στο 50’ ο Χασουράκης με ωραίο σουτ νίκησε τον Μακατουνάκη και έδωσε το προβάδισμα στον Αλμυρό. Οκτώ λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ ισοφάρισε, με τον Κουγιουμουτζή να δίνει πάσα στον Κουράκη και αυτός με πλασέ στον αέρα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων. Στο 69ο λεπτό ο Κλάδος με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Κουγιουμουτζής, Αυγουστάκης, Μαρινάκης, Σκέντζος, Παπιομήτογλου, Κουράκης, Ψαρράς, Σταυρακάκης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Νεοκοσμίδης, Μπέκου, Παπαδάκης, Γαϊτάνης, Μπέρκης, Σαβουιδάκης