19/10/2019 - 17:52

Απίστευτη ματσάρα της Κ19 του ΟΦΗ!

Ολυμπιακός - ΟΦΗ 4-4

Το Δελτίο Τύπου του ΟΣΦΠ:

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με 2-0, επέστρεψαν και ανέτρεψαν το 2-3 παίρνοντας το προβάδισμα με 4-3 ωστόσο δέχθηκαν την ισοφάριση λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα.

Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη, μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι και με Κατσαβάκη (3’) και Σουρλή (16’) προηγήθηκε 2-0. Μέσα σε ένα δεκάλεπτο, ήρθαν τα «πάνω-κάτω», με το αυτογκόλ του Σαπουντζή να διαμορφώνει αρχικά το 1-2 στο 35’ και τους Κρητικούς να πετυχαίνουν ακόμα δύο τέρματα μέχρι την ανάπαυλα, κάνοντας το σκορ 2-3.

Το παιχνίδι ήταν πολύ «γεμάτο» και στο δεύτερο ημίχρονο, αφού ο Ολυμπιακός μπήκε και πάλι με καλύτερη εικόνα στον αγώνα, ισοφαρίζοντας στο 60’ με τον Μαρίνο (3-3)! Οι Πειραιώτες θα μπορούσαν να προηγηθούν στο 67’ μετά το πέναλτι που κέρδισε ο Αρσενίδης, παρόλα αυτά ο Νεοφυτίδης δεν μπόρεσε να ευστοχήσει από τη λευκή βούλα. Και πάλι ο Αρσενίδης, ήταν εκείνος που κέρδισε την εσχάτη των ποινών, την οποία αυτή τη φορά μετέτρεψε σε γκολ ο Σουρλής για το 4-3 στο 87’!

Το νικηφόρο αποτέλεσμα δυστυχώς δεν διατηρήθηκε για την ομάδα μας, που λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό 4-4. Ο Ολυμπιακός έφτασε έτσι τους 13 πόντους μετά από επτά αγωνιστικές.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Καραργύρης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Ασλανίδης, Κεραμίδας (Μαρτίνης 70’), Σαπουντζής (Νεοφυτίδης 46’), Φέκκας (Νικόλης 46’), Μαρίνος, Κατσαβάκης (Αρσενίδης 60’), Σουρλής, Μπουλάρι (Ντότης 75’).
To Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ:

Ισόπαλη με σκορ 4-4 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, στο Ρέντη, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Κατσαβάκη, ενώ στο 16’ ο Σουρλής νίκησε τον Σηφάκη για το 2-0. Παρά το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 2-0, οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή αντέδρασαν και κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.

Στο 35’ ο Σαπουντζής με αυτογκόλ έκανε το 2-1, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Σταυρακάκης ισοφάρισε σε 2-2 για την ομάδα μας. Στο 39’ ο Νοικοκυράκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-3, δίνοντας το προβάδισμα στον ΟΦΗ.

Στο 50ο λεπτό ο Μαρίνος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σηφάκη, ισοφαρίζοντας σε 3-3 για την ομάδα του. Στο 67’ ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων, με τον Νεοφυτίδη να εκτελεί και τον Σηφάκη να αποκρούει.

Στο 80’ η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί εκ νέου, με το σουτ του Νοικοκυράκη να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Καραργύρη. Στο 87’ ο Σουρλής ευστόχησε από τη λευκή βούλα, κάνοντας το 4-3 για τον Ολυμπιακό.

Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα ο Κουράκης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων και ισοφάρισε σε 4-4, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ματς.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαιτάνης (65’ Παπαδάκης) Αυγουστάκης, Μακρυδάκης (75’ Σαβουϊδάκης), Ψαρράς, Καλαϊτζάκης, Μπέρκης (57’ Κουράκης), Νοικοκυράκης, Παπιομίτογλου (65’ Μαρινάκης), Σταυρακάκης.