18/01/2020 - 16:03

Ευρεία ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ

Ατρόμητος - ΟΦΗ 7-0

Την ήττα με σκορ 7-0 γνώρισε εκτός έδρας η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρόμητου στο Λαϊκό στάδιο Αγ. Ιερόθεου, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Στο 11’ ο Αλεξίου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κυριφίδης διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Στο 17’ ο Λέντζας έκανε το 3-0, ενώ στο 33’ ο ίδιος νίκησε και πάλι τον Χαλκιαδάκη για το 4-0. Στο 39’ ο Πιζανιάς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Χαλκιαδάκη για το 5-0, που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο 45ο λεπτό ο Τσαγγάρης έκανε το 6-0 για τον Ατρόμητο, ενώ στο 65’ ο Κυριφίδης βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του ΟΦΗ, διαμορφώνοντας το τελικό 7-0.

Η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να σκοράρει στο 78’, με τον Ρολάκη να σουτάρει και τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι του αντίπαλου τέρματος.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Φανουράκης (55’ Βιδιαδάκης), Σαντοριναίος, Γωνιανάκης, Χότζα, Φαϊτάκης, Τζεβαμπινάς, Ζαχαριουδάκης, Σημαντηράκης, Κλάδος (35’ λ.τ. Μπλίντο), Μακράκης (65’ Ρολάκης)