23/11/2019 - 15:56

Γκολ και θέαμα για την Κ17 του ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 3-3

Ισόπαλη με σκορ 3-3 αναδείχθηκε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Απόλλωνα, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Χριστόπουλο, ο οποίος στο 26’ πέτυχε και το δεύτερο γκολ της ομάδας του.

Με γκολ από τα ... αποδυτήρια ο Σωμαράκης μείωσε σε 2-1 για την ομάδα μας στο 48’, ενώ στο 60’ ο Καφούσης ισοφάρισε σε 2-2.

Έξι λεπτά αργότερα ο Αράπη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μακατουνάκη και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Απόλλωνα, όμως στο 83’ ο Σωμαράκης διαμόρφωσε το τελικό 3-3 , έπειτα από ωραία κάθετη πάσα του Χαλκιαδάκη.

K17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σμπώκος, Γωνιωτάκης (55’ Βιτώρος), Κορνηλάκης (55’ Χαλκιαδάκης), Χνάρης (70’ Γεωργαλής), Λέλεκας (55’ Αποστολάκης), Καφούσης (70’ Αμανάκης), Βασιλάκης, Φωτιάδης, Μπερικάκης, Σωμαράκης