11/01/2020 - 16:49

Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ στην Ελιά

ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης 0-2

Την ήττα με σκορ 0-2 γνώρισε εντός έδρας η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης στο γήπεδο της Ελιάς, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα μας δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Ζακόπουλο να λέει «όχι» στον Καρανδινό.

Δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν με τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Χαλκιαδάκη.

Στο 30ο λεπτό ο Κωσταδήμας με δυνατό σουτ έκανε το 0-1 για τον Απόλλωνα, ενώ στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου ο Δοριζάς με κεφαλιά νίκησε τον Χαλκιαδάκη και διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Στο 50ο λεπτό ο Καρανδινός με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Γωνιανάκης, Σαντοριανίος, Κώτης (40’ Χότζα), Σαλούστρος, Φαϊτάκης, Καρανδινός, Ζαχαριουδάκης (50’ Κακουλάκης), Σημαντηράκης, Τζεβαμπίνας (60’ Κλάδος), Φανουράκης (60’ Μακράκης)