31/10/2020 - 16:16

Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ στο Ατσαλένιο

ΟΦΗ - ΑΕΚ 0-3

Την ήττα με σκορ 0-3 γνώρισε εντός έδρας η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, σε αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Ατσαλένιου, για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος υποδομής Super League.

Στο 40’ η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή με το πλασέ του Καλαϊτζάκη να σταματά στον Αναργύρου.

Οι «κιτρινόμαυροι», οι οποίοι είχαν τέσσερα δοκάρια στο α’ ημίχρονο, με τους Ανδρικόπουλο και Σαρρή, άνοιξαν το σκορ στο 42’, με τον Ανδριώτη να σουτάρει εντός περιοχής και να στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Κότσι.

Στο 47’ ο Ανδρικόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 για την ΑΕΚ. Τρία λεπτά αργότερα ο Σβίγκος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Στο 55’ ο Τακάκης βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο γκολκίπερ, ο οποίος έδιωξε την μπάλα. Στο 59’ ο Κουτσουπιάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο μέσος του ΟΦΗ μπήκε στην περιοχή από δεξιά και σούταρε, με τον Αναργύρου να μπλοκάρει.

Στο 75’ ο Μπλουσάι εκτέλεσε απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ.

Κ15 ΟΦΗ: Κότσι, Νοικοκυράκης, Μπλίντο, Καλαϊτζάκης, Ρολάκης, Κουτσουπιάς, Βιδιαδάκης (65’ Λίμε), Τσερεβελάκης (41’ Κοζανίδης), Γκιαουράκης, Αδαμάκης (60’ Μπλουσάι), Τακάκης.