09/03/2019 - 14:56

Ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - Ατρόμητος 0-4

Την ήττα με 4-0 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρόμητου Αθηνών στο γήπεδο της Ελιάς, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

H ομάδα μας είχε μια καλή ευκαιρία στο α' ημίχρονο για να ανοίξει το σκορ, όταν στο 26' ο Πακιουφάκης αστόχησε από κοντά μετά από σέντρα του Γαιτάνη.

Στο 65ο λεπτό ο Ατρόμητος πήρε το προβάδισμα με το σουτ του Μακρυγιαννάκη να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Ανετάκη. Επτά λεπτά αργότερα έγινε το 0-2 με κοντινό σουτ του Πομώνη, ενώ στο 88' ο Καραμάνης νίκησε τον Ανετάκη για το 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Παπαδόπουλος στο 93'.

Κ17 ΟΦΗ (Α. Αποστολάκης): Ανετάκης, Σαβουιδάκης, Γαιτάνης, Γκλεζάκος, Σημαιάκης, Καφούσης, Πακιουφάκης (70' Σκέντζος), Φασαράκης (60' Μπέκου), Μαμουλάκης (78' Τσαμπουράκης), Ροδίτης (65' Νικηφόρος), Παπαδάκης (78' Στειακάκης)