15/12/2019 - 15:06

Ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 1-2

Ήττα για την Κ17

Την ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε εντός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Αντωνάκη, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Φωτιάδης με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Ψεύτη, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για την ομάδα μας.

Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο 70ο λεπτό, με το σουτ του Μπερικάκη να σταματά στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

Πέντε  λεπτά αργότερα ο Σωμαράκης νίκησε τον Ψεύτη, όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Στο 92’ ο Αντωνάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-2, σκορ το οποίο έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Αμανάκης (75' Σπυριδάκης), Βασιλάκης, Γωνιωτάκης, Σμπώκος, Καφούσης (80' Χατζηπαράσχος), Φωτιάδης, Λέλεκας (65' Χαλκιαδάκης), Θεοδοσουλάκης (65' Σωμαράκης), Αποστολάκης (75' Κορνηλάκης), Μπερικάκης