02/11/2019 - 13:15

Ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ στο Ατσαλένιο

ΟΦΗ - Ατρόμητος 1-4

Εμφανώς κουρασμένη, από το μεσοβδόμαδο ματς με τον Ολυμπιακό, εμφανίστηκε η Κ17 του ΟΦΗ, κόντρα στον Ατρόμητο, για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Οι αντίπαλοι μπήκαν δυνατά και πίεσαν ψηλά τους αμυντικούς του ΟΦΗ, αναγκάζοντάς τους σε λάθη, με αποτέλεσμα στο 18ο λεπτό το σκορ να είναι ήδη στο 0-3.

Οι Έφηβοι του Ομίλου προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσαν σε 1-3 στο 83' με το Σωμαράκη.

Στη συνέχεια η ομάδα ανέβηκε για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο, αλλά σε μια αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι έκαναν το τελικό 1-4.

To Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Την ήττα με σκορ 1-4 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρομήτου, στο γήπεδο του Ατσαλένιου, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με τον Δαλαμήτρα, ο οποίος επτά λεπτά αργότερα διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Στο 18’ ο Γκουτίδης με σουτ εντός περιοχής έκανε το 0-3 για τους φιλοξενούμενους.

Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν στο 33’ με τον Φωτιάδη να στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Δήμου, ενώ στο 55’ ο Μπερικάκης εκτέλεσε απευθείας φάουλ, με τον τερματοφύλακα της ομάδας του Περιστερίου να μπλοκάρει.

Στο 83’ ο Σωμαράκης νίκησε τον Δήμο και μείωσε σε 1-3 για την ομάδα μας, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ο Λάγγας βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Θαλασσινού, διαμορφώνοντας το τελικό 1-4.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Θαλασσινός, Χνάρης, Κορνηλάκης (46’ Θεοδοσουλάκης), Σμπώκος, Γωνιωτάκης, Καφούσης (70’ Αμανάκης), Μπερικάκης, Βασιλάκης, Φωτιάδης (75’ Χαλκιαδάκης), Αποστολάκης (75’ Χατζηπαράσχος), Γεωργαλής (46’ Σωμαράκης)