28/09/2019 - 14:15

Ήττα για την Κ19 του ΟΦΗ στην Ελιά

ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 1-4

Η Κ19 του ΟΦΗ κατέβηκε στην Ελιά με αρκετές αλλαγές και γνώρισε βαριά ήττα από τον Αστέρα Τρίπολης, για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Όλα τα γκολ του παιχνιδιού σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Για τον ΟΦΗ ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 ο Βαγγέλης Νοικοκυράκης στο 13ο λεπτό.

Ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, λόγω τραυματισμού του Αυγουστάκη και ενώ είχαν γίνει όλες οι αλλαγές.

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Την ήττα με σκορ 1-4 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, στο γήπεδο της Ελιάς, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Alibaba, ενώ στο 13’ ο Νοικοκυράκης ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα μας, μετά από κάθετη πάσα του Παπιομίτογλου. Πέντε λεπτά αργότερα οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή έχασαν την ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ, με τον Μπέκου να σουτάρει και τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στο 24’ ο Τζίμας έκανε το 1-2 για τον Αστέρα, ενώ στο 35’ ο Μιχόπουλος πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του. Τρία λεπτά αργότερα ο Alibaba, ο οποίος ήταν ο σκόρερ του πρώτου γκολ των Αρκάδων, έστειλε εκ νέου τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Σηφάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 1-4.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαϊτάνης (46’ Μακρυδάκης), Αυγουστάκης, Μπέκου (65’ Μπέρκης), Ψαρράς, Καλαϊτζάκης (75’ Σαβουϊδάκης), Παπιομίτογλου (46’ Παπαδάκης), Κουράκης, Νοικοκυράκης, Σταυρακάκης (46’ Σκέντζος)