08/02/2020 - 16:28

Ήττα σε δύο δόσεις για την Κ15 του ΟΦΗ

Ολυμπιακός - ΟΦΗ 5-0

Την ήττα με σκορ 5-0 γνώρισε εκτός έδρας η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο αναμέτρησης της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League, η οποία είχε διακοπεί λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Οι «ερυθρόλευκοι», οι οποίοι προηγούνταν με σκορ 1-0 με γκολ του Παπακανέλλου πριν τη διακοπή του αγώνα, διπλασίασαν τα γκολ τους στο 60ο λεπτό με κεφαλιά του Μοίρα, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Φίλος έκανε το 3-0.

Στο 75’ ο Κωστούλας νίκησε τον Χαλκιαδάκη για το 4-0, ενώ στο 80’ ο Μοίρας με πλασέ εντός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για τους γηπεδούχους.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Γωνιανάκης, Σαντοριναίος, Σαλούστρος, Κώτης (30’ λ.τ. Χότζα), Φαϊτάκης, Καρανδινός, Τζεβαμπινάς (50’ Φανουράκης), Σημαντηράκης (65’ Κλάδος), Ζαχαριουδάκης, Μάρα (65’ Μακράκης).