12/10/2019 - 18:54

Ήττα στο τέλος για την Κ17 του ΟΦΗ

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 2-0

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα μας έχασε διπλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 25ο λεπτό, με τον Λέλεκα να σουτάρει και τον Ψεύτη να διώχνει τη μπάλα. Στην επαναφορά ο Φωτιάδης έκανε το σουτ όμως δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 30’ ο γκολκίπερ του Αστέρα απέκρουσε το σουτ του Βασιλάκη, ενώ στο 42ο λεπτό ο Μπερικάκης έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 52ο λεπτό ο Φωτιάδης βγήκε τετ α τετ με τον Ψεύτη, έκανε το σουτ, όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε με τα πόδια .

Στο 83ο λεπτό ο Παπαθεοδωρίδης άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα, ενώ στο 88’ ο Καντέλης νίκησε τον Μακατουνάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σημαιάκης (75’ Σπυριδάκης), Χνάρης, Σμπώκος, Βιτώρος, Λέλεκας (46’ Σωμαράκης), Βασιλάκης (75’ Χαλκιαδάκης), Καφούσης, Φωτιάδης, Αποστολάκης (65’ Μπέης), Μπερικάκης (65’ Αμανάκης)