05/08/2018 - 09:31

Ήττα της Κ20 του ΟΦΗ σε φιλικό για καλό σκοπό

Επισκοπή Ρεθύμνου - ΟΦΗ Κ20 2-0

Καλά στάθηκε η Κ20 του ΟΦΗ απέναντι στην Επισκοπή στο Ρέθυμνο, σε φιλικό αγώνα με καλό σκοπό, καθώς τα έσοδα του αγώνα προορίζονται για τους πληγέντες από τη φονική φωτιά στην Αττική.

Τα γκολ της Επισκοπής πέτυχαν ο Κατσικοκέρης με πέναλτι στο 37' και ο Νάκας με φάουλ στο 91ο λεπτό.

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925:

Την ήττα στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας γνώρισε η ομάδα Κ20 του ΟΦΗ από την Επισκοπή στο Ρέθυμνο με 2-0.

Πάντως παρά την ήττα, ο προπονητής της ομάδας Μανόλης Πατεμτζής, έμεινε πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια και τη διάθεση των παικτών του, κόντρα σε ένα δυνατό αντίπαλο Γ’ Εθνικής.

Ο Μαν. Πατεμτζής χρησιμοποίησε δυο ενδεκάδες και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα.

Επόμενο φιλικό για την Κ20 του ΟΦΗ, με τον ΠΟΑ, την προσεχή Τετάρτη (8/8) στο Ατσαλένιο.

Οι παίκτες της Κ20 του ΟΦΗ που χρησιμοποιήθηκαν:

Κ20 ΟΦΗ: Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακριδάκης, Περδίκης, Λαγουδάκης, Μαρινάκης, Σουρνάκης, Καλαιτζάκης, Παπιομίτογλου, Αζίζι, Κουράκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο: Αγγελάκης, Κοκολογιάννης, Ζερβάκης, Ξενοχτιστάκης, Κουγιουμτζής, Βρετός, Μεντουδάκης, Κουρίνος, Τζωρτζάκης, Ψαράς, Μπελαδάκης.