10/03/2019 - 14:15

Ήττες για τις Κ19 και Κ15 του ΟΦΗ

Δεν τα κατάφεραν να πάρουν αποτέλεσμα οι ομάδες υποδομής της ΠΑΕ.

Η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 3-1 από τον Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό, με το σουτ του Νοικοκυράκη να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων, όμως στο 45’ ο Λάμπη πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον Απόλλωνα.
Στο 60ο λεπτό ο Λάμπη έκανε το σουτ για το 2-1, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε εννέα λεπτά αργότερα ο Ρουκουνάκης με κεφαλιά.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης (62’ λ.τ. Νεοκοσμίδης), Δολαψάκης, Κοκολογιάννης, Περδίκης, Παπαντωνάκης, Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης (80’ Αζίζι), Ψαρράς (62’ Μαρινάκης), Κουράκης, Παπιομήτογλου, Νοικοκυράκης

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 9ο λεπτό με τον Δήμο να βρίσκεται τετ α τετ με τον Αντωνιδάκη και να ευστοχεί για το 1-0. Στο 40' έγινε το 2-0 με τον Ψύλλα να σουτάρει και τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Αντωνιδάκη, ενώ στο 44' η ομάδα μας μείωσε σε 2-1 με ωραίο σουτ του Φωνιαδάκη. Λίγο πριν τη λήξη του α' ημιχρόνου, στο 45ο λεπτό, ο Νταμπίζας πέτυχε το τρίτο γκολ για την ομάδα του.
Στο 63ο λεπτό ο Βολάκης με ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Κ15 ΟΦΗ (Ζ. Νοικοκυράκης): Αντωνιδάκης (63' Χερσονιωτάκης), Χατζηκωνσταντίνου (61' Χασουράκης), Κονιός, Βιτώρος, Σπυριδάκης, Γκρίτζαλης, Γιακουμάκης (40' Γεωργαλής), Αποστολάκης, Σωμαράκης, Χαλκιαδάκης (72' Κουτάντος), Φωνιαδάκης (65' Περογαμβράκης)