21/12/2019 - 14:11

K15: AEK - ΟΦΗ 1-1

Ισοπαλία για τους μικρούς της ΠΑΕ στο Γαλάτσι, στο τελευταίο λεπτό.

Το Δελτίο Τύπου της ΑΕΚ:

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του ΟΦΗ στον εντός έδρας αγώνα για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Η γηπεδούχος προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Παναγιώτη Κοντάκη και είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ (με πιο χαρακτηριστική το δοκάρι του Βοργιά στο δεύτερο ημίχρονο) όμως ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει το βαθμό με απευθείας φάουλ του Μένιου Καρανδινού στο τελευταίο λεπτό.

Λίγο νωρίτερα είχε αποχωρήσει τραυματίας ο Δημήτρης Τσιαχματιώτης.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Γεωργιάδης, Σταματελόπουλος, Σκιαδαρέσης, Τσιαχματιώτης, Γιαματζίδης, Κρουσελνίτσκι, Μούτσα, Γκίνη (Δημητριάδης) Κοντάκης (Μακρυνώρης) Λούκας (Κρητικός) Κόκκας (Βοργιάς)

Το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925:

Η Κ15 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με την αντίστοιχη της ΑΕΚ στον εκτός έδρας αγώνα της 10ης αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League, που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 39’ με τον Κοντάκη όμως η ομάδα μας κατάφερε ισοφαρίσει, στο 80ο λεπτό, με τον Καρανδινό.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Καρανδινός, Σαντοριναίος, Κώτης, Χότζα (60’ Σαλούστρος), Φαϊτάκης, Φανουράκης (40’ Γωνιανάκης), Ζαχαριουδάκης, Κακουλάκης, Μακράκης (40’ Σημαντηράκης), Κλάδος (63’ Τζεβαμπίνας)